Photo by rawpixel.com from Pexels

Za každým úspešným mužom stojí žena. A za každou úžasnou ženou stojí ďalšia skvelá žena. Pretože ženy potrebujú podporu od svojho pohlavia viac, ako si myslia. Tak prečo bývame častejšie sokyne ako priateľky? Prečo sa dokážeme podrážať? 

Správaj sa k druhým tak, ako chceš aby sa oni správali k tebe.

A to sa naozaj nehovorí len tak. Lebo to čo do sveta vyšleš, sa ti dvakrát vráti. Vo svete, kedy každý každého hodnotí a súdi je potrebné mať niekoho, kto sa ťa chápavo zastane. Veď to poznáš. Na sociálnu sieť pridá žena svoju fotku, a častokrát sa stane, že ju tam súdia nie len chlapi, ale aj ženy. Jedna druhú kritizuje, pretože nie je ako ona. Ale prečo by mala? Každá z nás je iná, každá je jedinečná. Nie sme svoje kópie. Tak prečo namiesto „wau, páči sa mi tvoj odvážny vkus„, žena žene napíše „otras, ty nemáš vkus!„?

Poznáš ten pocit šťastia, ktorý si mala, keď ťa tvoja kamarátka v niečom v tvojom živote podporila? A ak si to vtedy necítila, vieš, že si mala veľké šťastie? Chápavé slová a podporu od žien k ženám si musíme vážiť viac ako od opačného pohlavia. Pretože ony nám naozaj rozumejú. A predstav si, aké skvelé by bolo počuť niečo pekné od neznámej okolidúcej! „Ahoj, máš krásnu sukňu!“ – aj takýto veľmi jednoduchý kompliment môže niekomu zlepšiť náladu.

Sila žien narastá v zdieľaní a spoločnej komunikácii, podpore a prajnosti.

Predstav si, že nie všetky ženy majú vo svojom okolí inú ženu, ktorá by im mohla byť oporou. Nemajú matky, nemajú sestry, nemajú najlepšiu kamarátku. Vieš, ako veľmi by si vážili milé slová od cudzích žien? Vieš, že občas jednou vetou môžeš niekomu zmeniť celý deň? A možno aj život?

Náš úspech a naša spokojnosť závisia od podpory a viery ľudí v našom okolí.

Buď dobrou ženou. Buď prajná, miluj seba a maj kúsok empatie pre ženy vo svojom okolí. Prejav rešpekt voči tomu, čo dokážu a ty možno nie. Pochváľ ich, ak si to zaslúžia. Podpor ich vždy, keď to budú potrebovať. Vytvor sama to, čo sa ti mnohonásobne do života vráti.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieLife