Všetko s novým partnerom začína tak ružovo, romanticky a príťažlivo. Potom však príde mierne vytriezvenie a veci sa zrazu začnú meniť…

Vždy bola tá, ktorá hľadala niekoho, s kým môže v pohode prežiť celý život. Musel byť ideálny a minimálne podľa predstáv. Tie jej však boli umiestnené privysoko a len málokto na ne dokázal dočiahnuť. Preto sa muži v jej živote nezdržali dlho. Vždy jej niečo vadilo a chýbalo. Patrí medzi moje najlepšie kamarátky, a preto som sa snažila nájsť spôsob ako ju pochopiť. Uvedomila som si, že nie je jediná. My, ženy, sme všeobecne nespokojné tvory. Tak citlivé, milujúce a zároveň kruté, a občas aj zničujúce.

Miloval ju, ale jej to už po čase nestačilo. Práve ona s prísnym zoznamom priorít nakoniec našla muža, ktorý spĺňal takmer všetko. Lásku jej dokazoval každý deň, snažil sa, prekvapoval, počúval, odprevádzal a ľúbil ju tak, že si to mohli všimnúť aj ľudia okolo. Ona sa pri ňom aj postupne menila. Predtým nekompromisná žena, s ním žena, ktorá dokázala odpúšťať. Predtým žiadne extra city a spolu s ním občas život mimo reality. To pekné však trvalo zopár mesiacov, potom sa veci zmenili. Zvykla si na pozornosť a na dary, a preto začala očakávať stále viac. Zašla až tak ďaleko, že ho začala porovnávať s mužmi z minulosti, okolia, či s priateľmi. Keď sme sa stretli bolo to len o tom, že: neuveríš ako zareagoval, čo robí, čo prestal robiť, čo by mohol a vlastne ju to už celé nebaví. Vraj je “príliš dobrý.” Hoci ho má rada, potrebuje nejaké vzrušenie, niečo, čo nebude očakávať. Niečo, čo ju nezačne nudiť. Nám sa zdalo, že má všetko, jej, že takmer “nič.” Na hádku si vždy našla dôvod, on však miloval kompromis. Mala zrazu pocit, že toto nie je to, čo chcela.screen-shot-2016-11-02-at-7-47-25-pm

Preto si začala všímať mužov naokolo. Zašla až tak ďaleko, že keď na víkend odišiel, prijala pozvanie na “nevinný” drink s mužom, ktorý o ňu už v minulosti prejavil záujem. Samozrejme, že to neskončilo iba pri jednom drinku… Ráno ju čakalo nepríjemné prekvapenie. “Mohla by si už ísť? Bolo to fajn, ale dnes sa vracia moja priateľka z dovolenky a nebol by som rád, keby ťa tu našla.” V ten večer sme sa spolu stretli a celé mi to popisovala. Cítila sa strašne a uvedomila si, že jej to za tých pár minút vášne vôbec nestálo. Uvedomila si, aké vzácne je mať pri sebe partnera, ktorému môže veriť, ktorý ju nepodvádza, ktorý ju miluje a rešpektuje. Celá tá “nuda” ktorá v jej hlave vznikla bola vlastne len láska a vernosť bez ružových okuliarov. On ju miloval a ona ho podviedla.

Nepovedala som nič, lebo som vedela, že žiadnymi slovami nezachránim to, ako sa v tom momente ona sama cítila. Nebol tam priestor na výčitky, na “ja som ti to hovorila”, zbytočné otázky. Iba ticho.

…dnes vie, že za tých pár minút vášne to jednoducho nestálo. Mať človeka, ktorý ťa miluje nie je samozrejmosť.

foto: thoughtcatalog.com

PÁČI SA TI AUTORSKÁ TVORBA DOMINIKY DONGOVEJ? SLEDUJ JEJ BLOG A LAJKNI JU NA JEJ FACEBOOKOVEJ STRÁNKE, KDE NÁJDEŠ VEĽA PODOBNÝCH ČLÁNKOV, AKO JE TENTO!