Photo by Devon Divine on Unsplash.com

Som unavená z toho, ako dnešné vzťahy vnímajú ostatní. Som unavená z toho, že mi nikto nerozumie, ak poviem, že mi ide len o to, aby ma druhý človek ľúbil. Ostatní v tom vidia viac – tie materiálne veci, o ktoré mi nikdy nešlo. Nepotrebujem drahé večery s nablýskaným autom, nepotrebujem drahé a luxusné šperky, vôbec mi ku šťastiu nechýbajú enormne veľké kytice ruží.

Chcem muža, ktorý by naozaj ukázal, aký je. Ktorý by mal dobro v srdci a nevzdal to so mnou, aj keď sa na neho nahnevám a pohádam sa s ním. Ktorý by mal v sebe dosť odvahy na to, aby si ma pred všetkými zastal a povedal, že som jeho. Ktorý by mi dával naspäť toľko lásky, koľko mu dám ja.

Nepotrebujem aby bolo všetko len krásne a ideálne. Nechcem tie rozprávky, o ktorých všetci tak básnia. Aj tak sú plytké a po čase sa dvaja ľudia v plytkom vzťahu nevedia porozprávať.

Ja chcem vzťah, ktorý bude mať budúcnosť. Ktorý bude založený na realite, úprimnosti a dôvere. Chcem, aby sme sa s priateľom rozprávali dlho do noci a prezradili si všetko, čoho sa bojíme. Chcem, až sa navzájom spoznáme. Aby mal náš vzťah pevné korene. Jedine tak nás nič nerozdelí, aj keď príde silný vietor a búrka.

Nechcem rozprávku, v ktorej ak sa niečo nepodarí, dvaja ľudia sa rozídu. Chcem realitu, kde ma partner bude rešpektovať a kde si aj ja budem môcť povedať svoj názor bez toho, aby som sa musela báť, že ma opustí.

Som unavená z toho, že väčšina ľudí toto nechápe. Som unavená z podvádzania, z nepekných hier, z „dali sme si pauzu“ období, z klamania a z povrchných vecí.

Už viac sa nechcem trápiť tým, že viac oceňujem snahu a úctu, ako drahé veci a kytice.

 Nechcem, aby si ma muž niečím kupoval, chcem, aby mi ukázal, ako moc mu na mne záleží. Chcem, aby bojoval za náš vzťah, ak ma skutočne miluje.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating