Sedela s uhrančivým pohľadom oproti tebe. Nebola výrazná, vedela si to o nej. Dívali ste sa na seba a smiali ste sa ako najlepšie kamarátky, hoci si ju stretla pred pár hodinami na tanečnej zábave.

Očarila ťa už na prvý pohľad. Bola skromná a ničím nevynikala. Nemala to v živote ľahké, ako si sa dozvedela, no napriek tomu si videla na jej tvári úsmev. Obliekala sa nenápadne. Aj teraz mala na sebe len rifle a dlhý voľný sveter. Jej oči však mali niečo, čo tvoje už dávno nie. Ten povestný jas a šťastie v očiach. To bolo čím ťa upútala.

Z času na čas sa pri vás zastavil jej priateľ, vypil si pohár kofoly, pobozkal ju na líce a znova odišiel.

„Ako to robíš?“ Spýtala si sa udivene.

„Čo ako?“

„Že ťa tak miluje.“

„Vieš, nám stačí to, že máme jeden druhého. Nechcem veľa. Len jeho pozornosť a lásku.“

unsplash.com

Vtedy si sa zamyslela. Naozaj nevyzerala tak, že by si zakladala na tom, čo si o nej druhý myslí. Nepôsobila vyzývavým dojmom a zbytočne  na svoju krásnu tvár nenanášala kilo púdru. Neobliekala sa podľa najnovších trendov a nesnažila sa zaujať všetkých chlapcov naokolo. Ona bola jednoduchá. Bola sama sebou a užívala si to. Nechcela veľa. Nepotrebovala to.

Vedela sa smiať, keď ju niečo rozosmialo. Nebála sa ukázať svoje slzy, ak ju niečo zranilo a vyslovila svoj názor, ak sa jej niečo nepáčilo.

freepik.com

Ona a jej priateľ. Milovala ho jednoducho. Bez podmienok. Čas s ním si užívala a dávala mu lásku, tak ako on dával lásku jej. Ani menej, ani viac. Neočakávala od toho veľa, a preto bol ich vzťah tak očarujúci.

Ona, ktorá túžila len po tom, by si zaslúžila veľa.

A ty, milá kráska, si taká istá (alebo aspoň ja v to pevne verím). Chceš len to málo, čo máš a preto si tak vzácna a zaslúžiš si veľa.

 Pamätaj si to. 

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.