Pexels/Thiago Schlemper

O tom, že láska môže byť slepá už určite vieš. Ale vieš aj o tom, že niekedy je slepá len viera v to, že iba láska na vzťah stačí? Niekedy jednoducho milujeme toho, kto pre nás nie je ten pravý. Romanticky veríme, že to tá láska prekoná, no práve vtedy treba otvoriť oči.

Možno to kdesi vo svojej hĺbke duše cítiš. Vieš, že ho máš rada, teda, naozaj môžeš tvrdiť, že ho miluješ, no keď pomyslíš na svoju budúcnosť, nevidíš ho pri sebe tak jasne. Čakáš od dlhodobého vzťahu niečo iné. Zmení sa to však časom? Alebo sa zmieriš s tým, že to bude takto navždy? A vôbec máš odvahu odísť od svojej „istoty“ a začať niekde úplne odznova? Ak si nie si odpoveďami na tieto 3 otázky istá, ver, že ťa budú prenasledovať ešte poriadne dlho.

A možno si úplne iný prípad. Dobre vieš, že váš vzťah je ako na horskej dráhe. Pekné chvíle striedajú veľmi rýchlo tie plné strachu, hnevu, hádok, …

Uvedomuješ si, aké ťažké je byť spolu, no stále sa držíš tej slamky, ktorá má zachrániť váš potápajúci sa vzťah – veď ja ho milujem. Drahá, vzťahy však nie sú iba o láske. Tá totiž nestačí na to, aby ste dokázali spolu kráčať životom bok po boku bez toho, aby to jedného z vás stiahlo ku dnu. Je to krásny cit, vlastne, ten najkrajší, no to, že to takto cítiš neznamená, že to tak aj bude fungovať.

Ľudia do našich životov prichádzajú, a rovnako z nich aj odchádzajú. Mnoho z nich budeš milovať. Mnoho z nich bude pre teba niekým výnimočným. Niekým, bez koho si nebudeš vedieť predstaviť život. A zrazu sa obzrieš späť a zistíš, že už dávno vedľa teba nie je, no aj napriek tomu si našla svoje šťastie.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating