unsplash.com

Mama a otec = najkrajšie prvé slová, ktoré človek má vryté v srdci. Prví ľudia, ktorí ťa učili vnímať, rozlišovať a rozhodovať. Vzťahy medzi dieťaťom a rodičom by mali byť aj po rokoch zdravé. Je potrebné sa one starať, zdravo prijímať lásku, nehu i kritiku.

Dobrý vzťah s rodičmi je na nezaplatenie. To, že rodičia ťa prijímajú ešte aj ako adolescenta vo svojej domácnosti je obeta a láska. Obetujú všetko pre to, len aby si bol/a šťastný/á a aby sa ti darilo. Zdravý vzťah sa vytvára od úplného detstva. Aj ten pokazený vzťah sa dá vyliečiť. Len treba chcieť.

Je fajn mať dobrých rodičov. Keď sa máš o koho oprieť. Keď máš sa s kým porozprávať. Tieto chvíle sú krásne a jedinečné. V dnešnej dobe býva veľa mladých ľudí s rodičmi. Prečo? Zdá sa ti to divné a nepochopiteľné?

Niekomu to možno príde divné, keď do tridsiatky mladý chlap či žena žije s rodičmi. Dnes je to však viac-menej bežné. Nie je to z dôvodu lenivosti, pretože každý sa vie postaviť na nohy a vytvoriť si svoj domov.

zdroj: unsplash.com

Je to o láske o prítomnosti užívať si chvíle s nimi, pokiaľ si nepovieme dosť. Vieme čeliť spoločne problémom, pozerať sa na svet rovnakými očami, aj keď možno nie vždy s rovnakým názorom. Učí nás žiť a robiť kompromisy, ktoré by vo vzťahu, spoločnosti a rodine mali byť.

„Si stará, starneš…“ Pripomína mi moja mama a ja spolu s ňou v duchu. Áno, je to pravda. Som stará na to, aby som žila s nimi. Ona to však vidí z iného uhľa pohľadu. Stará, ktorá by si mala zaobstarať nejaké dieťa s dobrým chlapom.

Vieme, že raz nadíde tá chvíľa a svoj domov opustíme. Náš domov sa stane návštevou. Avšak pokiaľ bývaš u rodičov, užívaj si ich a vy rodičia si užívajte svoje deti, pokiaľ sú súčasťou vášho dňa. Ak sa ti tvoj domov s rodičmi už dávno vytratil. dám ti jednu radu. Kontaktuj ich, rob malé kroky pre to, aby si im vedel/a vždy vyčariť úsmev na perách, aj keď si x kilometrov od nich.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife