Teplovzdušná fritéza
Instagram/electrolux.sk, Pexels/Tim Samuel

Teplovzdušná fritéza by si mala nájsť svoje miesto aj v tvojej kuchyni. Dokážeš si v nej pripraviť nespočetné množstvo rýchlych, chutných a navyše aj zdravých receptov. Nezašpiníš veľa riadu a ani pri nej nemusíš stáť a kontrolovať ju.

Určite si už o teplovzdušnej fritéze či o air fryeri počula. Nejde síce o žiadnu novinku, ale jej nadšencov v poslednom období čoraz viac pribúda. Narastá teda aj počet receptov a inšpirácií, ako túto šikovnú pomôcku využiť.

Existuje množstvo rôznych druhov a značiek fritéz, pričom každá môže mať trochu iné funkcie, programy alebo vylepšenia. Ak máš doma náhodou len úplný základ, nemusíš zúfať, aj v nej si pripravíš chutné dobroty.

10 zdravých receptov

V tomto videu nájdeš 10 rôznych zdravých receptov. V air fryeri si môžeš pripraviť zeleninu, mäso, morské plody alebo napríklad pečený cícer, ktorý je skvelou náhradou čipsov na chrumkanie k telke.

Vyskúšaj recepty z tortilly

Tu nájdeš tipy na recepty, ktoré si môžeš pripraviť z tortilly. Stačí ich naplniť syrom, šunkou, vajíčkami alebo zeleninou a nechať zapiecť. Teplovzdušná fritéza v tomto prípade skvele nahradí klasickú rúru.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieFitness