instagram.com/naturaline.liptov, instagram.com/sunroot.eu

Tiež nevieš, čím nahradiť nezdravé sladkosti, ktoré na teba vykúkajú z každého obchodu? Už viac nerozmýšľaj, ale čítaj! Prinášame ti výber skvelých slovenských výrobkov, ktoré stoja zaručene za ochutnanie. Na svoje si prídu aj ľudia, ktorí majú intoleranciu na lepok a laktózu, vegáni či vegetariáni. 

Slowtella

Na tomto lieskovcovo-kakovom kréme si výrobcovia dali naozaj záležať. Slowtella obsahuje až 66 % čerstvo pražených výberových lieskovcov a kvalitné BIO kakao. Neobsahuje palmový olej, je bez mlieka a dokonca aj bez sójového lecitínu. Miesto bieleho cukru použili cukor z kokosových kvetov z Indonézie. Slowtellu si môžeš natrieť napríklad na špaldové palacinky alebo ňou môžeš osladiť ovsenú kašu.

Power Granola

Zohnať granolu bez lepku až taký problém nie je, no aby bola aj nutrične správne vyvážená, to už áno. Značka Powerlogy sa preto spojila s odborníčkou na tovarznalectvo Silviou Horeckou a spoločne vytvorili túto výžinú Power Granolu. Produkt tak spĺňa náročné kritériá kvality pre šetrné spracovanie surovín a jemné praženie pri nízkych teplotách. Navyše je 100 % bez palmového oleja, emulzifikátorov a konzervantov.

Topinamburky

Počuli ste už o malom zázračnom zemiaku menom Topinambur? Je to najinteligentnejšia rastlina na svete. Počtom chromozónov má najbližšie k človeku. Pavel Smolka skúmal jeho pozitívne vlastnosti i spôsob pestovania už viac ako desať rokov. Keď jeho dcérka Katka, partnerka slovenského bicyklistu Petra Sagana, vyrástla, otec ju zasvätil do tajov výroby a spracovania Topinamburu. Dnes ponúkajú pestrú škálu výrobkov, medzi ktoré patria aj tieto kúsky topinambura máčané v jemnej bielej čokoláde.

Nuttery mandľový

Mnohým z nás nerobia dobre mliečne výrobky. Často sa z nich vyhádžeme na tvári alebo máme tráviace ťažkosti. Firma Nuttery prišla na slovenský trh s rastlinnými mliekami len nedávno, no aj napriek tomu zožala veľký úspech. Teraz predstavujú svoj najnovší produkt, a to jogurt Nuttery mandľový. Ideálny je ako náhrada za ten „klasický“ z kravského mlieka.

Nature Line Raw

Tak tieto raw tyčinky si jednoducho zamiluješ! Šťavnatá, dobre sa hryzie a čo najviac, je fakt chutná. Pomarančová raw tyčinka s kakaovou náplňou môžu jesť aj bezlepkáči či vegani. Navyše je vyrobená na Slovensku, konkrétne v Pečivárni Liptovský Hrádok, ktorá funguje už od roku 1939. Ak neľúbiš pomaranč, skús aj iné, napríklad tyčinku s červenou repou s ríbezľovou náplňou, jablkovú tyčinku so slivkovou náplňou, tyčinku s brusnicou veľkoplodou s kakaovou náplňou alebo arašidovú tyčinku s ríbezľovou náplňou

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieFitness