ovsená kaša na sladko

Máš chuť na niečo sladké, ale napriek tomu nechceš prekročiť svoj denný príjem kalórií alebo len jednoducho nechceš siahnuť po obyčajnej sladkosti? Prinášame ti hneď niekoľko spôsobov na ovsené kaše, ktoré nemusia byť len maškrta počas dňa, ale aj výborné raňajky. Chuťou pripomínajú sladkosti z obchodu, ingredienciami sú však oveľa zdravšie.

Ovsené vločky majú totižto priaznivý účinok aj na tvoj organizmus. Hlavným zdrojom a hlavnou výhodou tejto suroviny je rozpustná vláknina. Spôsobuje totižto predĺženie trávenia, vďaka čomu sa hladina cukru v krvi pomaly zvyšuje a máš dlhší pocit nasýtenosti. Okrem toho sa ovsené kaše postarajú aj o zdravú hladinu cholesterolu a výrazne ovplyvňujú aj tvoj imunitný systém.

Tento pokrm môžeš použiť hneď na niekoľko spôsobov a okrem obyčajného varenia, podávania so sušeným ovocím alebo s mliekom, ich môžeš pripraviť aj ako obľúbenú sladkosť s nezabudnuteľnou chuťou.

Zdravé a chutné raňajky

Raňajky sú základom každého rána a ak miluješ sladký začiatok dňa, toto sú recepty presne pre teba. K ranných rituálom, ktoré ti pomáhajú prebudiť sa, zaraď aj výdatné ovsené kaše, ktoré ťa nielen nakopnú do dňa, ale aj dodajú dobrú náladu svojou neopísateľnou chuťou.

Ovsená kaša je jednou z najlepších variant na sladké raňajky. Tvojmu telu dodá energiu, ale poriadne ťa aj zasýti, preto nebudeš musieť do pár minút siahať po ďalšej maškrte. Obyčajná ovsená kaša môže byť nudná ty sa však môžeš inšpirovať týmito receptami a uvidíš, že nebudeš ľutovať.

Dezert po obede

Ovsené kaše v prevedení so sladkou polevou, kokosom alebo piškótami však nemusia byť len forma raňajok. Pripraviť ju môžeš aj ako sladký dezert po obede. Príprava nie je náročná a aj napriek tomu, že je to sladká bodka po výdatnom jedle, nemusí presiahnuť tvoj denný príjem kalórií. Zdravý dezert je v dnešnej dobe veľmi dôležitý a žiadaný. K príprave ti postačí trocha fantázie, pár minút času a ovsené vločky.

ovsená kaša inak
zdroj: instagram/tostylzycia

dezert po obedeZobraziť celú galériu (2)
zdroj: instagram/hans_foodsta

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieFitness