komunikácia partnerov

Názor partnerov je dôležitý

Vieš ako sa hovorí, koľko ľudí, toľko chutí a nie je tomu inak ani v bežnej komunikácii, nie to ešte v partnerskej. Každý z nás má svoj pohľad na svet, na život a platí to aj v tomto smere. Nikto nie je dokonalý a nie sme ani rovnakí. Aj preto by sme nemali v tomto prípade hľadieť iba na na to, že práve náš názor je najdokonalejším.

Vypočuj si zakaždým i druhú stranu a až potom vytváraj závery. Nezabudni však aj logiku, tá často v osobnom presvedčení chýba.

Zabudni na prikazovanie

Skús sa zamyslieť nad skutočnosťou, o ktorej so svojim partnerom komunikuješ napríklad počas takej hádky. V mnohých prípadoch ide predovšetkým ako o výčitky v jeho správaní, tak i o situácie, kedy sa nezachoval správne alebo podľa tvojich predstáv. V takýchto prípadoch veľakrát poukazuješ práve na to, akým spôsobom sa mal zachovať a ako by to bolo správne. Pozor na to, je to tvoj názor a zároveň i tvoja predstava.

V žiadnom prípade by to nemalo vyznieť ako akýsi rozkaz. Aj preto, vyjadri ich skôr svoju myšlienku alebo návrh no nikdy mu nič neprikazuj. Rešpektuj vzájomnú odlišnosť, pretože každý sme si svojim spôsobom iný. Ak sa zameriaš skôr na motiváciu, ihneď to pôjde lepšie. Určite to skús, stojí to za to. Aj samotný záujem partnera sa dá budovať všakovakými rôznymi spôsobmi. Štyri nájdeš ihneď v našom článku TU. 

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieDating