V urputnej snahe zhodiť tých pár deka si sa rozhodla vyznávať náboženstvo „Po piatej sa neje“?

Čo ti na to povedať…

Nuž, rob si, ako je tebe dobre. Ale ak si hladná a nervózna  z toho, že by si niečo zjedla, niekde je asi chyba. Vyskúšaj preto pár jedál, ktoré určite môžeš zjesť aj po piatej, ba priam aj po 20.00…nízkokalorický bože, netrestaj ma.

Tajomstvom je premýšľať.

Premýšľať nad tým, čo zješ, koľko toho zješ, ale do istej miery aj kedy to zješ. Vybrať by si si mala potraviny, ktoré zásobujú svaly, udržujú hladinu glukózy a tak máš hlad na uzde. Určite si nevyberaj žiadne low fat alebo fat free záležitosti. Dívaj sa aj na obal a pomer bielkovín a sacharidov, nie len na kalorické zloženie.

Je nezmysel po piatej nejesť, ak ideš spať o 22.00, to je 5 hodín bez jedenia do bodu, kedy ideš spať a ďalších 8 hodín dokedy sa zobudíš, čo je celkovo 13 hodín bez jedla!corbis_980x571foto: Dailymail.com

Čo teda pred spaním:

Jogurt

Teraz nemyslím nízkokalorické, nechutné „vody“, z ktorých si akurát tak viac nervózna, lebo si hladná a ani nechutia. Myslím klasický, grécky biely jogurt, ktorý si môžeš ochutiť medom. Bomba je tiež škorica a skús pridať aj nejaké semienka, napr. ľanové. Grécky jogurt obsahuje veľa bielkovín, čo je dobré pre svaly,  vápnik na kosti a vlákniny na…no veď ty vieš na čo.

Tuniak

Ak si taká lenivá ako ja, tak tuniak je super voľba. Je prakticky už úplne pripravený.  Jediné, čo musíš urobiť, je zjesť ho. Vyberaj si však kvalitného tuniaka, vo vlastnej šťave. Tie v slnečnicovom oleji a podobne sú plné oleja, čo nechceme.  Ja si ho viem opiecť na cesnaku s troškou cestovín. Prípadne ak nie cestoviny, tak stále je tu zelenina alebo celozrnný chlieb.

Vajcia

Cholesterol teraz necháme na pokoji, pár vajec ešte nikoho nezabilo. Namiesto toho, si ale ty môžeš zabiť pár vajec.  Určite vieš, že sú plné bielkovín a takmer úplne bez tuku. Super chutia práve s vyššie spomínaným tuniakom a cottage syrom (ak si náročná, daj si len bielka). K tomu už len kolieska uhorky a je to.

Kuracie mäso

Zeleninový šalát s kuracím mäsom a jogurtovým dresingom. Alebo kuracie mäso so zeleninovým šalátom. Hneď je tu iná varianta 🙂 Pamätaj, všetko je to len o hlave a o uhle pohľadu.

Sója

Niečo aj pre vegetariánov nech ma tu „nezožerú“, aj keď, veď sú vegeteriáni…nuž, akokoľvek, sója je rovnako tak bielkovinová bomba. V obchode predávajú sóju vo vreckách na kopu spôsobov (asi tak 4). Namočíš, osmáhneš na cibuľke s cesnakom, dochutíš a pridáš sójovú (worčestrovú) omáčku a je. Ja to opäť papám s troškou cestovín, prípadne zemiakov.

Proteín

V skutočnosti proteín ani nie je jedenie, je to len doplnok výživy. To si nikdy netreba zamieňať. Akokoľvek, na večeru a po cvičení je to fajn výber. Proteín stojí 15-20 eur za kilo, pričom „kŕmna dávka“ vychádza potom cca 80 centov. Je to dobrý výber, pokiaľ nestíhaš a chceš rýchlo doplniť bielkoviny.

Ruku na srdce, zdravé jedenie vychádza o trošku viac, ako biely rožok s maslom a salámou. Lenže jedenie tohto charakteru ti nič nedá. Možno utíši tvoj hlad, ale to je všetko. Ak chceš so sebou niečo robiť, treba zmeniť postoj k tomu čo ješ a prečo to ješ.  Rovnako si treba uvedomiť, že radšej si tento mesiac možno nekúpiš lak na nechty alebo si odoprieš nejakú inú, stačí asi aj jednu vec, pričom tie „ušetrené“ peniaze dáš do zdravšej stravy.

Máš len jedno telo, tak si dopraj.fit_and_fat_man_by_sandraharo-d4q9oe5foto: Ezekieldiet.com
cover foto: tumblr

 

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieFitness