Vždy som sa bála slova zbohom. Bála som sa výrazu na tvári, keď to niekto povie. Bála som sa toho, ako zareagujem, keď na takéto slová príde. Myslela som, že to bude jedine bolieť. Trhať mi to srdce na kúsky a zrýchľovať dych pri každom jednom nádychu. Bála som sa, že sa budem nenávidieť preto, že sa tieto slová vôbec dostanú ku mne. Myslela som si, že budú znamenať koniec. Koniec všetkého. Bolestivé slovo zbohom. No muselo to prísť. Je čas ti to povedať.

Mood @morrgena via @fashion_bgig

A post shared by Fashion_magazine (@fashion_inspoz) on

V mysli si teraz odohrávam každý jeden okamih strávený s tebou. Každý jeden krok, ktorý sme spolu urobili. Každé miesto, kde sme spolu boli. Hovorím si, že nič ťažšie urobiť nemôžem. No opak je pravdou. Všetko s tebou bolo ťažšie. No nemôžem sa sťažovať. To práve ja som si vybrala túto cestu. Cestu, na ktorej ma nebude čakať nič. No ako sa hovorí, človeka priťahuje viac to, čo mať nemôže. A ty si bol presne tým.

V mysli si zase prehrávam tvoje slová. Zasmejem sa a píšem ďalej. Nemôžem povedať, že po tebe túžim. Nikdy to tak nebolo. Nemôžem povedať, že bez teba nie som šťastná, pretože som. Chcem len povedať naše posledné zbohom. Niečo čo musím urobiť skôr ako by ma to malo podupať a nechať stratenú. Stratenú v minulosti. Bol si človek, ktorý mi ukázal, že nie všetko na svete je také strašné ako som si myslela. Práve ty si ma zmenil. A za to ti budem do konca života vďačná. Chcem ti povedať, že ťa budem mať rada stále, no naše spoločne chvíle sa skončili.

Ostali v minulosti. Sem tam ich oprášim a zaspomínam si ako dobre nám bolo. No už sa pri tej spomienke nebudem mračiť. Budem šťastná. Naozaj šťastná. Ublížil si mi viac než dosť. No nehnevám sa. Akoby som sa mohla. Ublíženie ti viem odpustiť. No sklamanie tu ostane už navždy. To na veci však nič nemení. Ostaň taký aký si a nikdy sa nehraj na niečo čo nie si. Miluj život tak ako vždy a užívaj si každým krokom, ktorý spravíš. Zaslúžiš si to. A ja ti nemôžem a ani nechcem priať nič iné. Len to čo si zaslúžiš. Dúfam, že nájdeš niekoho kto ti ukáže, že láska nemusí byť len zlá a nudná, ale aj absolútne šialená a úžasná. Prajem ti to. Potom si na mňa spomeň a všetko pochopíš. Celé moje správanie. Tak už len jedno. Zbohom.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.