Tá, ktorá zažila mastnú pleť, vie presne, aké ťažké je sa jej zbaviť alebo aspoň príznaky takejto pleti zmierniť. Nejde len o vyrážky, i keď je pravda, že to je práve prejav mastnej pleti.

Problém je aj pri rozšírených póroch, ktoré dokonca ani samotný mejkap nedokáže zakryť. Tak teda, ako zlepšiť vzhľad problematickej pleti? Žiadny stres, my ti poradíme! Spoločne s expertkou France Baudet sa na to raz dva pozrieme…

Základom je dobre vyčistená a odlíčená tvár! Ráno aj večer by si mala zbaviť pleť odumretých buniek, mazu, nečistôt a mastnoty, a to platí pri všetkých typoch pleti. Na to budeš potrebovať emulziu, ktorá čistí do hĺbky a obsahuje účinné látky, ktoré liečbu zefektívnia.

Ak máš aj vyrážky na dekolte či chrbte, nezabudni použiť emulziu aj na tieto miesta. Plus približne dvakrát do týždňa použi na tieto miesta aj píling. Na čo si však dávaj obrovský pozor je vytláčanie vyrážok. Najväčšou chybou, ktorú možno v rámci starostlivosti o pleť robiť, je ich vytláčanie.

Prirodzene, láka to takmer každého, ale nie je to správne. Riskuješ pri tom jazvičky, ba čo horšie, infekciu. To sa potom minimalizuje len veľmi ťažko. Radšej sa obráť na dobrú kozmetičku. Aj tvoja pleť potrebuje občas hĺbkovo prečistiť. A ona vie presne, ako na to.

Určite to poznáš. Len čo si dokončíš mejkap, už sa pleť leskne. Na to je ale skvelý trik, odmasťujúce obrúsky v kombinácii s kvalitným púdrom obohateným o minerály. Každé dve-tri hodinky stačí priložiť obrúsok na pleť, odsať mastnotu a pleť zafixovať púdrom.

Na záver, nič nie je lepšie, ako piť dostatok pitnej vody. Nie sladenej. To dokáže hotové zázraky! Pretože voda pomáha vyplaviť z tela nečistoty, ktoré majú svoj podiel aj na mastnej pleti. Takže okrem vyššie uvedených tipov, pi vodu a neber to na ľahkú váhu. Veď nič živé by bez vody neprežilo. Tak ver, že ani tvoja pleť.

Zdroj: elle.com

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.