Pred tým, než pridáš nejakú fotku na Instagram či iné sociálne siete, určite si niekoľkokrát riadne skontroluješ, či je všetko perfektné, či ti nevidno žiadnu nedokonalosť a či si použila správny filter.

Ak chceš svojimi ukážkovými fotografiami všetkých ohúriť, máme pre teba veľmi jednoduché riešenie. Nebudeš potrebovať hodiny Photoshopu ani drahú zrkadlovku. Dokonca si nebudeš musieť kúpiť ani kurz fotografovania.

V prvom rade by si si mala vybrať dobré svetlo, ktoré dokáže s fotkou urobiť hotové zázraky. Ak budeš mať dostatok prirodzeného svetla, nebudeš musieť svoje fotky dodatočne upravovať. Taktiež si dávaj pozor na to, v akom prostredí sa fotíš.

Nezabudni si upratať, aby sa na fotke nenachádzali nejaké neželané predmety. Niekedy tiež stačí použiť vhodnú pózu, ktorá bude lichotiť tvojej postave. Určite si už videla veľa fotiek, kde jedna rozdielna póza dokáže zmeniť naozaj veľa.

A ak by si predsa chcela použiť nejaký filter, existujú rôzne aplikácie, v ktorých ich nájdeš hneď niekoľko. Ak si šikovná, môžeš si rovno vytvoriť aj svoj vlastný. Určite odporúčame vyskúšať aplikácie ako Adobe Lightroom, VSCO, Snapseed či Enlight Pixaloop.

Je tu však aj iné riešenie. Ak sa ti nechce hrať so svetlom, pózovaním či filtrami, môžeš siahnuť po kvalitnom smartfóne s foťákom na profesionálnej úrovni. Chceš, aby sa ti podarila ukážková selfie, ktorú ti budú závidieť? Tak najnovší telefón Samsung Galaxy S21 Ultra 5G bude pre teba ako stvorený.

zdroj: Samsung

Spoločnosť Samsung okrem tohto modelu predstavila aj modely S21 5G a S21+ 5G. Oproti modelu Ultra sú menšie a na výber máš aj viac farebných variantov. Veľmi zaujímavou farbou je fialová (phantom Violet) alebo ružová (Phantom Pink).

Aj keď ide o špičkové modely s odvážnym originálnym dizajnom, nás zaujala práve vlajková loď Galaxy S21 Ultra 5G. Ide o smartfón, ktorý vo svete mobilov prekonal všetky hranice a prichádza s najlepším fotoaparátom profesionálnych kvalít s množstvom zaujímavých funkcií.

Balík fotoaparátov na zadnej strane tvoria ultraširoký objektív, širokouhlý objektív a dva teleobjektívy. Základom je vylepšený snímač s rozlíšením 108 megapixelov. Ak budeš chcieť odfotiť niečo v diaľke, určite oceníš kvalitnú technológiu Space Zoom.

zdroj: Samsung

Pri slabom svetle sa ti bude hodiť funkcia Bright Night. Dokáže zachytiť žiarivé a živé farby aj v noci či v tme. Pre teba však bude dôležitá funkcia Portrét. Vytvor si fotky na úrovni fotografického ateliéru, ktoré sú pripravené na okamžité publikovanie na sociálnych sieťach. Bez akýchkoľvek dodatočných úprav.

Nový smartfón je obohatený o umelú inteligenciu, ktorá dodá tvojim fotkám ideálne nasvietenie bez toho, aby si musela niečo sama nastaviť. Nemusíš teda použiť žiadny filter, ktorý by upravil svetlo. Uvidíš, že kamošky sa budú pýtať, aký filter si použila, keďže máš také dokonalé zábery.

zdroj: Samsung

Veľmi zaujímavou je tiež funkcia Director´s View. Scénu si môžeš prezerať z rôznych uhlov, môžeš prepínať medzi zábermi a hľadať optimálny pohľad, ktorý by zvýraznil presne to, čo chceš zachytiť.

Dokonca môžeš používať súčasne predný aj zadný fotoaparát. Svoje reakcie v reálnom čase môžeš zaznamenávať aj vďaka funkcii Vlogger View. Už sa viac nestane, že ti niečo unikne.

zdroj: Samsung

Aby spoločnosť Samsung všetkým dokázala, že novinka Galaxy S21 Ultra 5G sa vyrovná aj digitálnym fotoaparátom, na pomoc si prizvala britského fotografa Rankina. Ten vytvoril svoju celú kampaň len s mobilom.

„Pomocou smartfónu som mal možnosť robiť všetko, čo ma baví a čo viem – vymýšľať, fotografovať, natáčať, upravovať, strihať a produkovať obsah vhodný pre sociálne médiá. Nikdy mi nenapadlo, že by niečo podobné bolo možné,“ prezradil uznávaný fotograf.

zdroj: Samsung

Všetky tieto úžasné funkcie si užiješ na veľkom displeji s uhlopriečkou 6,8 palcov. Neunikne ti preto žiadny detail. Nemusíš sa obávať ani výdrže batérie. Samsung Galaxy S21 Ultra 5G má batériu s kapacitou 5 000 mAh. Vďaka energeticky úspornejšiemu displeju a procesoru ti vydrží určite dlhšie ako deň.

zdroj: Samsung

Ak by sa ti baterka aj vybila, máš niekoľko možností nabíjania. Super rýchle nabíjanie s použitím 25W nabíjačky, ktoré ti nabije tvoj smartfón za 30 minút, prípadne rýchle bezdrôtové nabíjanie, ktoré ti aj bez kábla zaručí rýchle dobitie.

Ak ťa smartfón Galaxy S21 Ultra 5G zaujal, k dispozícii je v dvoch farbách, Phantom Black a Phantom Silver. Jeho cena sa bude pohybovať od 1 249 €, no za všetky tieto funkcie je to naozaj výhodná ponuka. Nemyslíš? Objednať si ho môžeš TU a dozvieš sa aj viac zaujímavých informácií.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.