Posledný septembrový víkend Bratislava ožije festivalom súčasného umenia Biela noc. Od piatku do nedele je pre teba pripravených množstvo svetelných atrakcii, ktoré sa zaručene oplatí vidieť. 

Od 27. do 29. septembra si nič neplánuj a príď do Bratislavy. Počas troch nocí ťa tam bude čakať nezabudnuteľná svetelná show. Festival Biela noc prinesie veľa umeleckých žánrov, od vizuálnych až po live performance, hudbu, literatúru a film.

Niektoré diela budú zážitkom po celý deň, iné sa objavia až po zotmení ako napríklad inštalácia svetla na budove NBS a časť programu sa odohrá len v presne určených časoch. Festival súčasného umenia prináša kopec zaujímavých atrakcií. Avšak, treba si ich dopredu pozrieť v mobilnej aplikácii od VÚB banky a naplánovať si tam príchod. Bratislava bude totiž plná zvedavých návštevníkov, čo znamená aj menšie komplikácie s dopravou.

Odporúčame, aby si si zakúpila permanentku BN PASS, ktorou nielen podporíš ďalší ročník festivalu, ale umožní ti aj vstup do všetkých interiérových a ohradených priestorov počas celých troch festivalových dní. Exteriérové inštalácie zostávajú bezplatné. Ak máš menej ako 15 rokov alebo si ZŤP, máš vstup zdarma. Festivalovú permanentku si môžeš zakúpiť v predajných miestach BN PASS.

Priprav sa na veľkolepú akciu, na ktorú príde veľmi veľa ľudí. Organizátori sa preto snažili myslieť aj na komfort návštevníkov a tak zriadili šikovnú appku, kde nájdeš kopec užitočných informácií. Ak sa aj napriek tomu budeš stále cítiť stratená, vždy ti budú po blízku dobrovoľníci vo festivalových tričkách, ktorí ťa informujú o všetkom, na čo sa ich spýtaš.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.