Najväčší festival súčasného umenia na Slovensku sa bude konať už po tretíkrát aj v Bratislave a Košiciach! Cieľom Bielej noci je podporovať a šíriť súčasné formy umenia a ty máš teraz jedinečnú príležitosť zažiť túto atmosféru.

Biela noc vznikla v Paríži v roku 2002. V roku 2013 ju navštívilo viac ako dva a pól milióna ľudí. Z Paríža sa počas niekoľkých rokov projekt rozšíril aj do miest ako New York, Los Angeles, Chicago či Bukurešť. Biela noc ponúka návštevníkom netradičnú umeleckú prechádzku nočným mestom plnú zážitkov a nových vnemov, ktorá trvá od západu až do východu slnka.

Ako po minulé roky, tak aj tento, dramaturgia skĺbila citlivý výber domácich i zahraničných umelcov. Tretí ročník Bielej noci v Bratislave uvidíte nevšedné projekcie svetových umelcov. Festival nebude mať núdzu o nevšedné priestorové inštalácie. Program sľubuje napríklad objekt japonského umelca Jasuhiro Chidu, kedy zažiješ kúsok japonskej zenovej atmosféry a pokoja. 60 000 malých dierok vytvárajú ilúziu, ako by sme leteli nočnou oblohou.

Ak si nadšenkyňou divadelného umenia, Boris VitázekZuzana Sabová oživia Dvor Esterháziho paláca na Kapitulskej 7 trojrozmernými postavami, ktoré akoby vystupovali z budovy.

Zobraziť celú galériu (2)
zdroj: instagram.com/bielanoc

Taktiež sa môžeš tešiť na doposiaľ najdlhšiu pešiu zónu po nábreží Dunaja, tridsiatku diel a aktuálny ročník prinesie kombináciu kvalitného domáceho umenia ako aj známe diela zahraničných hviezd z Japonska, Anglicka, Nemecka, Francúzska, Rakúska alebo Poľska. Zameriava sa na tému abstrakcie a priestorové diela, ktoré ťa obklopia vo výbornej atmosfére nočnej Bratislavy.

Tento rok si návštevníci vychutnajú nočnú prechádzku mestom na dvoch festivalových trasách – s názvom „vodná a historická“. Vodná trasa návštevníkom prinesie po prvýkrát zážitok z nočnej prechádzky bez áut, vďaka rozsiahlej dopravnej uzávierke od River Parku po Euroveu.

Príď si aj ty vychutnať nezabudnuteľnú atmosféru Bielej noci a garantujem ti, že určite nezaspíš!

Na Bielu noc v Bratislave sa môžeš tešiť už 29. septembra. V metropole východu, v Košiciach, sa bude konať 6. októbra.

 

Viac informácií nájdeš na Instagram Bielej noci alebo na webe www.bielanoc.sk.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.