„Musíš poznať svoju cenu. Musíš poznať rozdiel medzi tým čo dostávaš a tým, čo si zaslúžiš.“ To že sa ti dejú zlé veci neznamená, že si zlý človek.

Hej, jasné, chápem, som lepšia ako to čo sa mi v živote deje, bla bla bla, klišé ktoré počuješ stále dookola. Ja sama som niekedy podceňovala dôležitosť týchto „múdrostí“, nebrala som to vážne, no v poslednej dobe som si začala uvedomovať význam niektorých vecí, maličkostí ako sa ti môže zdať táto. Pretože od takýchto maličkostí sa odvíja veľa.

zdroj: unsplash.com

To ako sa správaš k sebe, ako sa o seba staráš, teraz nemyslím navonok, hlavne o svoje mentálne zdravie, to všetko je vidieť. Sebaúcta je niečo, čo mnohým ľuďom v dnešnej dobe chýba. Bodaj by nie keď sa neustále porovnávame s kadekým a znižujeme si sebavedomie ani sami nevieme ako. Sebaúcta sa podceňuje. Je dôležitá, nie sebecká. Každý músí poznať svoju hodnotu, ktorá je veľká, väčšia ako nejaké problémy, ľudia ktorých nemusíš, veci ktoré nerada robíš a tak celkovo, ty si nad tým všetkým. Je dôležité si uvedomiť že ty si sama pre seba viac ako je pre teba tvoja dobrá kamarátka, rodina, priateľ, hocikto… Na 1. mieste si ty.

 

  • Potrebuješ byť raz za čas sama
  • Potrebuješ si oddýchnuť
  • Potrebuješ neriešiť

 

Úprimne, svet sa nezrúti keď prestaneš riešiť ostatných. Svet sa nezrúti ani keď si dáš na chvíľu pauzu od všetkého a prestaneš riešiť úplne. Jedna veľmi dôležitá vec je, uvedomiť si čo je naozaj dôležité a na čom ti bude v budúcnosti záležať. A čo je úplne zbytočné riešiť a trápiť sa tým.

zdroj: unsplash.com

Takže sa hlavne staraj o seba. Staraj sa o to, aby si bola šťastná, aby si bola na seba hrdá. Nenechaj sa odradiť  bezvýznamnými „problémami“, takých bolo veľa a ešte ich veľa bude. Urč si priority ale nepreháňaj to, vždy maj odstup a buď nad vecou. Ľahko sa povie ale spraviť to je už ťažšie,ale ja verím že ty to zvládneš.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.