My ženy sme zvláštne stvorenia. Dokážeme byť s niekým vo vzťahu aj vtedy, keď dopredu vieme, že z toho nič nebude. Zostávame pri mužovi, ktorý si nás neváži, ktorý pri nás nie je romantický a nedáva nám najavo lásku. Pri ktorom tušíme, že nás nemiluje a má nás len na jedno. Pri ktorom vieme, že nie sme jeho jedinou a sme len „možno“.

No ty si zaslúžiš omnoho viac. Zaslúžiš si viac, než len to, aby ti muž hovoril, že „možno“ s tebou bude vo vážnom vzťahu. Zaslúžiš si viac, než len: „možno by som mal na teba zajtra čas“, „možno by sme mohli ísť niekam na víkend“, „možno by sa mi páčilo s tebou chodiť“ a „možno si viem s tebou predstaviť dlhodobý vzťah“.

Zaslúžiš si muža, pre ktorého budeš výhrou. Ktorý bude vedieť, že si poklad a má v tebe oporu. Niekoho, kto si tebou bude istý a rovnako budeš mať istotu aj ty.

Niektoré dnešné vzťahy sú len na jednu noc a potom to aj tak vyzerá. Muži si ženy nevážia, len s nimi flirtujú, bavia sa, užívajú si a keď dostanú po čo prišli, zmiznú.

Nebuď taká žena a maj hodnotu. Neznižuj nároky, neakceptuj hrubé a vulgárne správanie. Nechaj muža, nech sa o teba snaží. Nech si zaslúži tvoju celú pozornosť.

Budeš potom pre neho oveľa viac, než len „možno“. Nebudeš u neho na poslednom mieste, nebudeš pre neho záložný plán, nebude ťa brať len ako kamarátku.

Prosím, spomeň si na to, keď sa opäť budeš púšťať do niečoho, čo pripomína vzťah. Keď budeš „možno“ vo vzťahu a „možno“ nezadaná. Uvedom si, že táto situácia nie je pre teba. Ty si zaslúžiš plnohodnotný vzťah, v ktorom panuje opätovaná láska a záujem. Vzťah, ktorý je vyspelý a partneri si vedia urobiť na seba čas, pretože sa pokladajú za priority.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.