Nevieš pochopiť, prečo sa chce niekto vydávať pred tridsiatkou a nevládzeš počúvať, kedy si konečne nájdeš frajera. Potrebuješ ho? Muži v 21. storočí sa dokonale naučili namotať ťa takým spôsobom, že ich mesiace nedokážeš dostať z hlavy. Najprv ťa prinútia zamilovať sa do nich, potom ťa ignorujú, potom ťa znova milujú a ty sa pomaly, ale určite strácaš v tejto vzťahovej horskej dráhe.

Zahrávajú sa s tvojimi citmi a ty by si najradšej rezignovala. Vyhýbajú sa záväzku a teba to prestáva baviť. Nemáš už snahu hrať hry a znovu dávať druhé šance.

Vieš, ako by si chcela, aby vyzeral tvoj vzťah, ale vieš aj to, že sú to len nereálne predstavy. Pomaly znižuješ zo svojich nárokov, až ti zostane prázdny papier. Každý človek chce byť milovaný a zažiť motýle v bruchu. Prvotné fázy zamilovania sú týždne krásnych fantázií, ale potom príde realita a ty začneš váhať. Neodpisuje na správy, nedvíha ti mobil, jednoducho ťa ignoruje. Začneš hľadať chyby tam, kde nie sú a kým si uvedomíš, kde bol problém nastane koniec vzťahu. Mala si sa viac snažiť? Mala si byť milšia? Mala si mu dať viac slobody?

Nemôžeš sa zbaviť pocitu, že chyba je v tebe. Nie si dosť dobrá? Nedokáže ťa nikto milovať? Hlas v tvojej hlave stále dokola opakuje tieto slová a ty im začínaš veriť. Nemusí byť chyba v tebe, každý si zaslúži lásku. Bez ohľadu na to, aký je a čo urobil. Každý by mal nájsť svoju spriaznenú dušu a zažiť ten hrejúci pocit pri srdci. Vzťahy sú ilúziou dokonalosti. Hádky, slzy, bolesť – to všetko k ním patrí.

Všetko, čo prežiješ vo vzťahu sa stane tvojou súčasťou. Nesieš si so sebou pochybnosti, výčitky a spomienky. Odbremeň sa od spomienok a nauč sa žiť bez nich. Minulosť je už minulosťou a ty sa musíš pohnúť ďalej. Daj sama sebe znovu šancu. Pokús sa zamilovať, byť šťastná, byť slobodná, zadaná, … čím len chceš byť.  Najväčšou prekážkou k dosiahnutiu toho, čo chceš, si ty sama. Odhoď všetky pochybnosti a skús začať odznova.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.