Každá žena si zaslúži byť milovaná. Byť v stave, kedy jej motýliky lietajú v bruchu a ona vie, že naozaj a do bodky žije z lásky. Zaslúži si, aby bola ocenená za to, čo robí. Zaslúži si bozk pri odchode do roboty a takisto si aj zaslúži bozk na privítanie. Zaslúži si kyticu kvetov, nielen keď má sviatok.

Má nárok na to, aby ju niekto chápal, aby ju niekto podporoval v jej snoch a taktiež jej dovolil plniť si ich. Má nárok na „vypadnutie“, kedy len tak sama alebo s najlepšou kamarátkou si zbalí iba najnutnejšie veci a odíde stopovať smer Taliansko.

large-2

pinterest.com

Zaslúži si pohár dobrého vínka k večeri, ktorú urobí jej muž. Nepohŕda, ak by jej muž uvaril večeru. Zaslúži si odmeniť sa tým, že si kúpi niečo na seba. Zaslúži si ticho a samotu len s knihou. Má nárok na chyby, ktorých sa dopustí, ak si uvedomuje ich vážnosť a chce sa poučiť. Zaslúži si počuť, že je krásna a jedinečná. Zaslúži si úctu a rešpekt. Zaslúži si vedieť pravdu. Má nárok na slobodou názoru.

My, ženy, to tiež vieme niekedy riadne prepísknuť. Niekedy nevieme čo chceme, neskôr plačeme a dušujeme sa, že toho chrapúňa už nikdy nevpustíme do nášho života. Vieme byť zlé až panovačné, občas závidíme našim kamarátkam, prečo tak dobre vyzerajú a pritom pozeráme smutne do zrkadla, že chceme schudnúť či pribrať. Neskôr stretneme „Pána Božského“, ktorý nám presne vyhovuje, avšak je až moc dokonalý.

Je vypracovaný, úspešný a bohatý, jeho bývalé sú samé vhodné kandidátky na Miss Universe a my sa automaticky pozrieme na seba a povieme si, že prečo by práve s nami mal chodiť niekto tak skvelý. I keď verím, že časy, kedy sa ženy viac podceňovali a schovávali pred svetom sú už za nami. Z nás „rastú“ dospelé, sebavedomé a inteligentné ženské, ktoré sa vysmejú tomu, ak im niekto povie, že by mali ísť na plastiku, mali by mať krajšie prsia či zhodiť pár kíl.

alexis-ren-and-jay-alvarrez-alexis-ren-39318691-500-334

pinterest.com

Horšie by to bolo aj v tom prípade, ak by ten dotyčný tej skvostnej a prudko inteligentnej vety, bol muž. Náš muž. Ten tvoj, ktorý na začiatku bol podobný všetkým Hollywoodskym hrdinom, ale momentálne je iba zatrpknutý. Ak počúvaš to, koľko máš schudnúť, že sa máš v posteli viac uvoľniť lebo je to nuda a tvoje jedlá sa nedajú jesť, tak asi niečo nie je v poriadku. V každom vzťahu prichádza obdobie, kedy sa viac podpichujete a hádate, ako je zvyčajné, no pochop, že niektoré vety vo vzťahu sú zakázané a netaktné. Myslím, že i ty občas premýšľaš, či si v správnom vzťahu. Alebo, ak si nezadaná, či budeš niekedy úprimne milovaná a šťastná. Nech už máš muža, alebo naňho ešte len čakáš, pamätaj si, že i ty si zaslúžiš byť milovaná.

Niekedy však môžme urobiť vo vzťahu hocičo, no nezískame si úctu. Neskôr si myslíme, že si lásku nezaslúžime, pretože pre ňu nerobíme dostatočne veľa. Snažíme sa celé rozdať, byť dokonalé a pritom stíhať každodenné povinnosti. Pritom to nie je o tom, ako si v láske dokonalá, či už si sa konečne naučila poriadne variť alebo či si už konečne zmenila účes. Je to o Vás dvoch a o tom, že viete o svojich chybách a rešpektujete ich. Tebe napríklad nevadí, že fajčí a jemu nevadia siahodlhé nákupy.

large-1

pinterest.com

Viete si priznať svoje chyby ale si ich aj odpustiť. Vtedy si zaslúžite jeden druhého a ty si zaslúžiš byť milovaná. Keď vieš, že honba za dokonalosťou je čistý výmysel a jednoducho je to tá pravá, nefalšovaná, úprimná a jemná láska. A začneš chápať, že bozky nie sú zmluvy a dary nie sú sľuby. Láska jednoducho nie je niečo za niečo. Jednoducho miluješ. Nie si sľubotechna a ani vždy dobre naladená žena či ženská, ktorá všetko vie. To za prvé.

No máš svoju hodnotu.  To, že máš isté chyby neznamená, že si myslíš, že si nezaslúžiš dobrého muža či naozajstnú lásku. Každá si zaslúžime lásku. A každá sme pre ňu stvorená. Tak už prosím, nemaj pochyby.

Milujeme. Každý z nás. Niekto zaslepene, iný citlivo a slobodne. Neviem, ako miluješ, avšak nehovor mi dôvody. Ja len chcem, aby si úprimne milovala, ale i úprimne bola milovaná.

Pretože si zaslúžiš byť milovaná.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.