Začni žiť jednoduchý život. Nestresuj sa, pretože ti to aj tak nepomôže. Zničíš si zdravie a potom už vôbec nebudeš šťastná.

Namiesto toho, aby si sa strachovala o to, ako a čo zvládneš, si užívaj to, kde si.

Ži jednoducho. Nechci veľa. Vystač si s málom. Píš si o tom, čo ťa potešilo. Rob si fotky toho, na čo nechceš zabudnúť. Choď sa prechádzať do prírody. Dávaj svojmu telu potraviny, ktoré potrebuje, nie také, ktoré sú pekné na instagrame.

Hýb sa tak, aby to bolo v súlade s tvojim nadšením. Pracuj, no nechoď až do vyčerpania. Uskromni sa, maj menej oblečenia a kupuj si nové len vtedy, ak to staré už doslúži. Čítaj si knihu vtedy, keď prší. Pozeraj film vtedy, keď budeš mať na to chuť. Uč sa o živote toľko, aby si bola naplnená poznatkami o tom, aký dar si dostala. Žiť.

View this post on Instagram

“Loving someone else should never require abandoning ourselves in the process. Love is where we go to become more of who we are, not less.” A lot of people end up having toxic relationships simple because they get used to their partner and they are OK with not being OK… How many of you already had a relationship that made you feel like you have distanced yourself from all your friends and even family? How many of you felt pressure to quit activities you used to enjoy? How many of you had a happy ending with that relationship? Don’t ever settle for less than what you deserve! Life is a balance of holding on, letting go, and knowing when to do which of the two 🙏 📍 agriturismo baccoleno-winding road ✄┄┄┄┄┄┄┄┄┄┄┄┄ #dirtybootsandmessyair #loveandwildhearts #tuscany #tuscanyitaly #italy🇮🇹 #travelcouple #travelcommunity #travelpassion #justtravel

A post shared by RAQUEL & MIGUEL (@explorerssaurus_) on

Nestresuj sa, nemaj obavy, neponáhľaj sa, nerieš to, čo si myslia ostatní.

Ako sa hovorí – ťažko je žiť ľahko. No ty sa to nauč.

Vstaň vždy o trochu skôr, uvar si kávu alebo čaj, vychutnaj si tiché a pomalé ráno. Budeš vidieť, ako sa prebúdza mesto a všetko sa dáva do pohybu.

Neustálym stresovaním budeš postupne prichádzať o pokoj a všetkého sa budeš báť. Vystresujú ťa nové veci, pretože nebudeš vedieť, čo máš čakať. Nastav si myseľ na to, že čo sa má stať, to sa stane. Ak sa ti má niečo vydariť, vydarí sa to. Ak máš niečo pokaziť, pokazíš to, no určite sa z toho aj poučíš.

Všetky veci sa ti dejú preto, lebo ťa buď majú potešiť alebo poučiť. Zaslúžiš si život, ktorý si budeš užívať. Nie život, ktorý budeš žiť v neustálom strachu a strese.

Sústreď sa na prítomnosť, neobávaj sa o budúcnosť a bude sa ti žiť šťastnejšie. Nechaj veci plynúť. Vždy sa všetko vyrieši.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.