unsplash.com

Neexistuje stanovená doba, za ktorú sa máš vyhrabať z rozchodu. Takže je to normálne, keď prešiel rok a stále sa vraciaš do obdobia, kedy ste tvorili šťastný pár. Ak však nechceš prežiť ďalší rok trápením sa otázkami začínajúcimi slovkom „prečo“ a čakaním v ilúzii rozprávkového návratu k sebe, je čas zamilovať sa do seba odznova. Najťažšie sú na zmenách začiatky. Áno, predstava šťastného života bez neho je takmer nemožná. Tak veľmi si ľúbila, až si zabudla, aké je to milovať seba samú.

Nehľadaj vysvetlenia

Jednou z najväčších chýb, ktorú robíme po rozchode je hľadanie dôvodu. Snažíme sa pochopiť a vysvetliť si konanie toho druhého. Avšak pátraním po príčinách môžeme stráviť roky, a aj tak sa k vysvetleniu nedopracujeme. Čo sa stalo, stalo sa. Teraz je dôležité čo bude nasledovať.

foto: elitedaily foto: elitedaily.com

Všetko zlé je na niečo dobré

Bolesť zo sklamania z ex-priateľa sa stala mojou súčasťou. Niežeby som si ju užívala, ale ovplyvnila ma natoľko, že na veci pozerám úplne z iného uhla pohľadu. Nie každá láska musí končiť happyendom. Niekedy sa zaľúbime a namiesto „až kým nás smrť nerozdelí“, nám okolnosti prinesú príležitosť na osudovú zmenu.

Krok vpred

Potrebuješ sa pohnúť ďalej, ale ak si budeš neustále pripomínať ako veľmi ti bolo ublížené a ako sa cítiš dotknuto, tak sa vpred neposunieš. Odpusti mu. Nemyslím tým zabudnúť na všetko zlé a vrátiť sa k nemu, ale prestaň sa hnevať. Hnev neprospieva ani tvojmu zdraviu ani osobnému rozvoju. A v neposlednom rade ťa upína myšlienkami stále k tvojmu bývalému.

foto: elitedaily foto: elitedaily

Uvedom si svoju hodnotu

Prvým krokom pri znovu zaľúbení sa do seba je uvedomenie si svojej hodnoty. Stanov si medze a s ohľadom nich nerob kompromisy. Nikdy nepopúšťaj od svojich priorít v snahe udržať si niekoho alebo niečo.

Nič neľutuj

Robiť chyby je ľudské. Poukazujú na to, kým sme a kým chceme byť. Preto je dôležité poučiť sa z nich. Možno si bývalému vyčítala veľa vecí, možno si sa s ním hádala často, ale všetko to bolo z dôvodu, že ti na ňom záležalo a ľúbila si ho. Neľutuj to.

foto: elitedaily foto: elitedaily

Drsná ako oni

Zamilovala si si jeho vrtochy a nedokonalosti, tak prečo nezbožňuješ aj tie svoje?  Neoblomnosť, držanie sa nad vecou, či ľahkovážnosť mužov nás vždy fascinovala. Tak prečo sa nenaučíme byť drsnými aj my?

Ži naplno

Pre svojho ex priateľa si chcela len to najlepšie, to je dôvod prečo si od neho vyžadovala vždy viac. Nepripúšťala si si možnosť, žeby v živote niečo nedokázal. Vo všetkom si ho  podporovala. Obrať všetku tú pozornosť teraz na seba. Venuj sa svojím koníčkom, nájdi si nové záľuby, ži a plň si sny a po čase si uvedomíš, že si opäť šťastná ☺

zdroj: puckermob.com

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieLife