My ženy sme niekedy nevyspytateľné. Zamilujeme sa skoro do každého, kto sa na nás pekne usmeje alebo niečo pekné povie.

Ak túžiš po trvalom vzťahu, nemala by si brať veci na ľahkú váhu. Mala by si sa zamilovať do niekoho, kto ti bude lásku preukazovať každý deň. Mala by si byť s niekým, pri kom sa necítiš nechcene. Kto vynaloží snahu na to, aby bol s tebou.

Nemala by si dávať svoje srdce niekomu, kto vie písať sladké slovíčka, ale zabúda na skutky. Častokrát sme veľmi naivné v tom, že si myslím, že čo muž napíše, to aj splní. Nie vždy to tak je a potom sme sklamané. Drahá, nechcem, aby sa toto stalo aj tebe.

zdroj: Photo by Allef Vinicius on Unsplash.com

Zamiluj sa do niekoho, kto sa o teba bude neustále starať. Kto sa bude pýtať na to, aký si mala deň. Kto ťa rozveselí v smutný deň, napriek tomu, že aj on bude unavený. Zamiluj sa do niekoho činov, ktoré bude preukazovať, nie do slov, ktoré bude hovoriť.

Je ľahké zostať s niekým v noci hore a chladne napísať „dobrú noc“. Bez ničoho – bez záväzkov, bez citov, bez lásky. Oveľa ťažšie je však povedať „dobré ráno“ niekomu, koho vidíš, keď otvoríš oči. Muž, ktorý to dokáže a zabojuje o teba, si zaslúži tvoju lásku. Muž, ktorý zostane pri tebe celú noc hore a bude ťa strážiť, má v tvojom srdci miesto. Muž, za ktorého budú hovoriť pravé skutky a nie slová, je ten ideálny.

Nezamiluj sa do niekoho, kto ti povie, že bude s tebou len vtedy, ak to bude dobré a potom povie „zbohom“ pri prvom probléme, ktorý nastane. Zamiluj sa do toho, kto s tebou bude zdieľať problémy a spoločne ich riešiť.

Zamiluj sa do muža, ktorý ťa bude mať úprimne rád a budeš to vidieť. Na jeho správaní, na jeho skutkoch a na jeho láske.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.