Zamilovaný pár

Niekedy nám stačí len pár sekúnd na to, aby nám začalo srdce búšiť a dalo nám vedieť, že pred nami stojí niekto, do koho sme sa na prvý pohľad zaľúbili. Aké ľahké je zamilovať sa, no nie? Keď ide o lásku, vieme do jej náručia spadnúť naozaj tak rýchlo, že si to ani neuvedomíme. No keď na ňu chceme zabudnúť, zrazu je to dlhá a bolestivá cesta. 

Pamätáš sa na prvý úsmev, ktorý ti daroval a ako sa ti z neho podlomili kolená? Alebo ako si si v jednom momente uvedomila, že ten kamarát pre teba znamená niečo viac. Láska býva nečakaná, to je na nej často magické. Zaklope na dvere, do života nám prinesie radosť, pohodu a šťastie, vďaka ktorým si ani nepamätáme, aké to bolo predtým. No keď sa dvere zavrú, tie spomienky vymazať nejdú.

Zamilovať sa je krásne, no zabudnúť na to už nejde

Keď sa zrazu ocitneš vo vzťahu, už nevieš, ako si sa cítila predtým. Nepamätáš si osamelosť ani to, ako si vlastne žila. No keď sa vzťah zrazu skončí, myslíš len na to pekné, čo bolo. Nedokážeš tie myšlienky a pocity zahodiť, aj keby si chcela.

Zlomené srdce naozaj bolí. Aj keď máš za sebou prvé fázy, keď už si sa vykričala aj vyplakala tak, že si schopná ísť ďalej, nevieš sa „odmilovať“ úplne. A už vôbec nie tak rýchlo, ako by si čakala.

Pravdou je, že láska je jeden z najsilnejších a najkrajších pocitov, aké človek môže zažiť. Je to niečo, čo dáva nášmu životu zmysel a mnohí sú na nej dokonca priam závislí. Každý hľadá spriaznenú polovičku, či to prizná alebo nie. A keď o ňu prídeme, bez ohľadu na dôvody, naše srdce sa s tým nedokáže len tak vyrovnať. Potrebuje veľa času na to, aby list tejto kapitole pretočilo.

Zamilovať sa vieme v prvej sekunde, no na lásku zabúdame i roky. Zvláštne je, že častokrát sa tak stane až vtedy, keď sa znova zaľúbime. Keď príde niekto, kto rany zahojí, spomienky vymaže a dá nám nové. A ty opäť zistíš, aké ľahké je láske podľahnúť.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating