Občas stretneme toho správneho človeka v nesprávnom čase a na nesprávnom mieste. Alebo naopak, pripravení sme , no osoba, s ktorou sa stretávame nie je pre nás. Potom tvrdíme, že vzťahy sú komplikované a radšej ostaneme samé. Avšak človek je tvor spoločenský a vyžaduje si lásku. Prečo inak by o nej neustále vznikali nové piesne a básne?

No existuje rozdiel medzi zamilovanosťou a skutočnou láskou. Zatiaľ čo v prvom prípade nedokážeme ovplyvniť, kto nám padne do oka a pri kom sa nám roztrasú kolená sprevádzajúc s povestnými motýlikmi v bruchu, skutočná láska je niečo, na čom treba usilovne a dlhodobo pracovať. Zamilovanie je zvyčajne spontánne a nečakané, zatiaľ čo láska a pripútanosť k jednému človeku je voľba.

@mood_passion via 📸 @juliatreg

A post shared by MEN'S JOURNAL (@mens_cult) on

Možno sa pýtaš samá seba, ako je možné, že ti všetky vzťahy po čase stroskotali. Možno je to práve tým, že počiatočné nadšenie a zamilovanosť pominulo (tak ako to vždy býva) a na rad malo prísť niečo vážne, prečo ste sa mali rozhodnúť obaja.

No voľba byť s tým druhým musí prebehnúť na oboch stranách a stavať most len z jednej je hlúposť. A možno by nebolo úplne „odveci“ si hneď na začiatku s partnerom vyjasniť, čo od seba očakávate. Nemala by si sa báť klásť mu seriózne otázky o tom, ako vníma dlhodobé vzťahy. Ten, kto od začiatku vie, že na vzťah pripravený nie je, no zapáčili sa mu tvoje krásne oči a charizma, ti nanajvýš tak popletie hlavu a zanechá samú vyčítajúc si, čo je s tebou nesprávne.

Láska by vôbec nemusela byť taká zložitá, keby sme všetci od začiatku vedeli povedať, čo od nej očakávame. Keby sme vedeli rozlíšiť chvíľkové vzrušenie od niečoho, čo je stále a robí nás šťastnými z dlhodobého hľadiska. Myslím si, že je to celé o tom, rozhodnúť sa každý deň pre jedného človeka. A to aj vtedy, keď okolnosti nie sú ideálne. Aj vtedy, keď sa nám núkajú nové možnosti. Aj vtedy, keď nastane nejaký problém, ktorý môžete vyriešiť spoločne alebo sa jednoducho vzdáte.

A post shared by TheCoupleGoals (@couplegoals) on

Naozaj kvalitné vzťahy nepadajú len tak z neba, ani nerastú na stromoch. Je za nimi každodenná práca a rozhodnutie, zamilovať sa do človeka, vedľa ktorého sa ráno prebúdzame.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.