„Nedeľa je nielen dňom bez práce a možnosťou oddychu, ale aj slávnosťou, stavom života, v ktorom vyniká Božia zvrchovanosť a oslobodzuje človeka.“ —  Romano Guardini

Zameraj sa na to, aby bola nedeľa naozaj pokojná. Snaž sa v tento deň obklopovať ľuďmi, ktorých máš rada a venuj im pozornosť. Upriamuj svoje myšlienky na svojho priateľa, nie na to, čo sa deje na sociálnych sieťach a na internete. Venuj sa súrodencom a rodičom.

Nedeľa by mala vždy patriť rodine a láske. Nemôžeš ich odkladať na druhú koľaj. Pozri, Instagram, Facebook a ostatné siete tú budú aj v pondelok. Nič z toho ti neujde, no rodina možno áno.

Budú dni, kedy si povieš, že si ich premrhala a vôbec ti to za to nestálo. Dopraj si aspoň v nedeľu sociálny detox a nesleduj ostatných. Ich dokonalé životy, perfektné postavy a vzťahy plné lásky na fotkách, sú iba vystrihnuté momenty zo života alebo upravené situácie, aby to vyzeralo na obrázku pekne.

Ži prítomnosťou a nenaháňaj sa za lajkami, komentármi a počtom sledujúcich. Nedeľa by mala patriť oddychu. Mobil chyť do ruky jedine vtedy, aby si vypla budík.

Venuj sa svojmu priateľovi, urobte si pomalé ráno a rozprávajte sa. Pite kávu, dívajte sa na váš obľúbený film a neskôr vyrazte na prechádzku. Ako sa hovorí, objavovaním prírody objavíš lepšie samú seba a druhých. Taktiež jeden múdry človek povedal, že príroda je kľúčom k našej intelektuálnej a duchovnej spokojnosti. Aby si prežila nedeľu naozaj plnohodnotne, venuj pozornosť veciam a ľuďom, na ktorých ti záleží.

Uvidíš, že keď si večer ľahneš do postele, budeš sa cítiť naplnená a šťastná. Mobil ti vôbec nebude chýbať, pretože vnútri seba pocítiš niečo, čo ti žiadne sociálne siete neumožnia.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.