Medzi zaľúbením a skutočnou láskou je naozaj rozdiel. A nie je to len niečo, čo je časovo ohraničené. Aj keď ide o cit, ktorý je tak prirodzený a môže k nám prísť kedykoľvek, chce to veľa trpezlivosti, rešpektu a úcty, aby si mohla hovoriť o hlbokom a úprimnom vzťahu. To naozaj nie je tak ľahké, ako stratiť hlavu pre novú známosť. Zaľúbiť sa môžeš tisíckrát, no milovať len raz.

Teda, nemusí to byť naozaj len raz za život, ale čím viac vzťahmi si prejdeš, tým viac sa uistíš v tom, že ten pravý sa od všetkých predošlých líši. Bude to vzťah plný romantiky, dobrodružstva, priateľstva. Presne taký, aký naplní tvoje srdce radosťou. No zároveň to bude aj ťažké, pretože ti na ňom bude záležať viac, než na čomkoľvek inom.

Zaľúbiť sa nie je žiadna výzva, no udržať si zdravý vzťah, to áno.

Koľkokrát v živote si už stratila rozum pre krátkodobý flirt? Nebudeme si predsa klamať, často sa necháme očariť výzorom a iskrou. Tie však vedia veľmi rýchlo vyprchať a už po pár dňoch zabudneš, že si sa s daným človekom videla pred oltárom. Každý deň môžeš na ulici stretnúť niekoho, do koho sa dá ľahko zaľúbiť. Ale niekoho, s kým si vybuduješ budúcnosť plnú čistej lásky, stretneš len raz. Bude to s ním ako na hojdačke, no tú jazdu si užiješ.

S týmto človekom to nebude len o dobrom rande a nespútanom milovaní. S ním sa budete musieť vysporiadať s každodennou realitou, s problémami, ktoré postretnú nie len vás dvoch spoločne, ale aj ako jednotlivcov. Po ceste vás stretnú rôzne prekážky a výzvy, bude len na vás, či ich ruka v ruke ustojíte. Dáte do toho obaja 100 %. Všetko alebo nič.

S týmto človekom zistíš, aká je skutočná sila lásky. Že to nie je vôbec jednoduché, ale stojí to za to. Pretože, keď ti niekto nepoblázni iba hlavu, ale dotkne sa tvojej duše, si ochotná pre vašu lásku bojovať v každom smere.

Bude to náročné, ostanú ti jazvy, ale nikdy by si to nemenila. Lebo nie je nič viac, než vedomie, že ste spoločne premenili zaľúbenie v pevné základy. A najmä, nikdy ich nemôžete prestať spevňovať, inak sa všetko rozpadne.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.