Pexels/cottonbro

Mám 21 rokov. Za svoj život som do tohto veku zažila 3 druhy lásky, alebo mohli by ste to nazvať aj „zaláskovania“.

Moja prvá láska bola, keď som vošla do sveta dospievania.

Bolo to prvé veľké pobláznenie. Nevedeli sme, ako pravý vzťah vyzerá, preto to bolo aj veľmi komplikované a chaotické. Tento náš vzťah bol plný hádok a nerešpektovania toho druhého. Snažili sme sa, ale bolo to pre nás oboch niečo nové a nevedeli sme sa vysporiadať s takým návalom citov.

Skončilo pomerne zložito a komplikovane, ako bol aj celý priebeh nášho vzťahu.

Druhé moje zaľúbenie prišlo, keď som bola o niečo zrelšia a vedela som už, čo chcem a čo, naopak, od vzťahu nechcem.

Bola to láska, ktorá bola čistá a bola úplným opakom môjho predchádzajúceho vzťahu. Učili sme sa za pochodu ako vyzerá zdravý vzťah a ako to funguje v reálnom svete dvoch ľudí, ktorí spolu chcú stráviť zvyšok života. Alebo, aspoň sme si to mysleli.

Naša láska však ale nebola taká silná. Síce sme sa nehádali ani neprežívali nejaké krušné chvíle, ale náš vzťah to nevydržal. Obaja sme sa za ten čas vo vzťahu vyformovali do iných osobností, iných ľudí, a tak sme sa rozlúčili v pokoji a večným smútkom v duši.

Po nejakom čase prišlo moje tretie pobláznenie, ktoré neskôr prerástlo do ozajstnej lásky.

Obaja sme dospelí ľudia a približne vieme, čo od budúcnosti očakávame. Nie je to síce prechádzka ružovou záhradou, tento náš vzťah má tŕne, ale ide o to, že sme ochotní párkrát krvácať, kým sa naučíme, kde tie tŕne sú a nabudúce sa im vyhneme.

Týmto všetkým som chcela povedať, že ak si si práve prešla rozchodom, kedy si si myslela, že ten človek bude už ten posledný, tak nezúfaj. Zaľúbiš sa, sklameš, stretneš niekoho nového. Nie vždy nám sadne človek so svojou povahou, nie vždy nám bude vyhovovať láska, akou nás zahrnie, nie vždy nám bude vyhovovať, akým spôsobom ten druhý rieši konflikty.

Ty sa s tým, že je iný, buď naučíš žiť a rešpektovať jeho inakosť, alebo budeš hľadať ďalej.

Raz nájdeš niekoho, kto ťa láskou zasype tak veľmi, že ti bude jedno, aký je, kým budeš vedieť, že ty si pre neho celý svet.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieDating