jumpstory.com

Kde sa vidíš o 3 či 5 rokov? Na prvý pohľad jednoduchá otázka. Najmä ak by sme mali neobmedzené finančné možnosti a mohli by sme si dopriať naozaj čokoľvek. Ale keď sa skutočne zamyslíš nad tým, čo by si chcela a ako by si to mala dosiahnuť, to už tak ružovo možno nevyzerá.

A presne toto je chyba, ktorej sa väčšina z nás pravidelne dopúšťa. Namiesto toho, aby sme mysleli pozitívne, hľadáme výhovorky, ktorými by sme prepáčili naše správanie. Veď za to, čo sa nám deje, môže určite naše detstvo, zlý šéf v robote, málo peňazí na účte, hádky s partnerom, a tak ďalej…

Určite takéto výhovorky aj ty veľmi dobre poznáš. Je naozaj jednoduchšie zvaliť vinu na niekoho iného, než by sme si ju mali priznať my. Ak však konečne chytíš svoj život za pačesy, urobíš prvý krok k tomu, aby si sa konečne dočkala zmien, na ktoré čakáš. Keď si ty sama zrovnáš v hlave, prečo sa ti nedarí a ako by si to chcela napraviť, oveľa ľahšie nájdeš spôsob, ako to naozaj dosiahnuť.

zdroj: jumpstory.com

Jedným z tipov, ako byť v živote šťastnejšia a úspešnejšia, je vizualizácia svojich snov. Každá z nás sníva a niektoré možno až príliš. Ale na tom nie je nič zlé, pokojne snívaj aj vo veľkom, o to predsa ide. Je dôležité, aby si svoju myseľ zaplnila pozitívnymi obrazmi a myšlienkami. Aby si svoje ciele mala neustále na očiach, môžeš si vytvoriť aj nástenku vízií.

Ak radšej uprednostňuješ písanú verziu, vytiahni zošit, diár alebo svoj denník, pusti si príjemnú hudbu a celkovo si priprav atmosféru, v ktorej sa budeš cítiť uvoľnene. A naozaj sa zamysli, ako by si si predstavovala, aby tvoj život vyzeral dajme tomu o 5 rokov? Čím podrobnejšie myšlienky, tým lepšie.

Svoje ciele a sny si môžeš rozdeliť do niekoľkých oblastí:

  • kariéra a financie
  • vzťahy
  • zdravie a telo
  • životný štýl
  • osobný rast

V každej oblasti si skús odpovedať na otázky, ako by si chcela, aby tvoj život vyzeral. Môžeš sa inšpirovať napríklad týmito otázkami. Aká je tvoja práca snov? Čomu sa venuješ? Koľko zarábaš? Koľko času venuješ práci? Si slobodná alebo zadaná? Máš deti? Ako tráviš čas so svojím priateľom? Si spokojná so svojím telom? Akým aktivitám sa venuješ vo svojom voľnom čase? Aký je tvoj životný štýl? Kde žiješ? Máš zvieratká? Ako pracuješ na svojom osobnostnom raste? Akým vzdelávacím aktivitám sa venuješ?

zdroj: jumpstory.com

Toto je len osnova, ktorej sa môžeš držať, ale určite si môžeš klásť viac otázok, aby si čo podrobenejšie zmapovala každú oblasť. Dôležité je, aby si všetko písala v prítomnom čase, čiže tak, ako by si všetky tieto veci skutočne robila a mala. Pokojne používaj aj farebné perá, aby sa ti to písalo lepšie a mala si z toho lepší pocit.

Keď to všetko dokončíš, prečítaj si to po sebe. A kľudne si to čítaj aj každý deň, dôležité je najmä to, aby sa ti to dostalo do tvojej mysle a aby si čoraz častejšie na svoje sny začala myslieť. Sila myšlienok je väčšia, než si len dokážeš predstaviť. Svoje sny môžeš premeniť aj na afirmácie, ktoré si môžeš dennodenne pripomínať.

Sama uvidíš, že keď zmeníš čo i len trochu svoje zmýšľanie a začneš vidieť veci pozitívnejšie, zrazu začneš stretávať zaujímavých ľudí, ktorí ti môžu pomôcť v splnení tvojich cieľov. Len maj oči otvorené a zabudni už na výhovorky, že sa  niečo nedá. Ak chceš, dokážeš predsa úplne všetko! 🙂

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife