instagram.com/alexiistherese

Koľkokrát si už za deň počula, že by si sa mala viac usmievať? Niekedy to je ťažké a jednoducho to nejde. Áno, mávame aj také dni a raz za čas je to úplne v poriadku. Svoju neustálu negativitu by si sa ale mala snažiť obmedzovať.

S kým radšej tráviš svoj čas? S ľuďmi, ktorí sa neustále na niečo sťažujú a sú pesimistickí alebo s tými, ktorí sa usmievajú, šíria okolo seba dobrú náladu a len pobyt v ich blízkosti ťa dokáže pozitívne naladiť? Dúfame, že by si si vybrala druhú skupinku. A práve takou by si sa mala snažiť byť aj ty sama.

Ľudia si niekedy tak podvedome vyberajú ľudí, v ktorých spoločnosti sa cítia dobre. Ak chceš, aby s tebou tvoji kamaráti a blízki radi trávili čas, mala by si sa začať viac usmievať a myslieť pozitívnejšie. Teba to nebude stáť nič a im dokážeš aspoň takouto maličkosťou pomôcť k lepšiemu dňu. Nestojí to aspoň za vyskúšanie?

S úsmevom prichádza ruka v ruke aj dobrá nálada a pozitívne myslenie. Prestaň sa konečne neustále na niečo sťažovať, nehľadaj vo všetkom to zlé, nevyhováraj sa, prečo sa niečo nedá. Skús sa na všetko pozerať z tej lepšej stránky. Nielen že budeš mať oveľa menej stresu a nervov, ale začneš sa cítiť oveľa lepšie a slobodnejšie. Začneš byť konečne sama sebou.

„Smiech a úsmev sú brány, ktorými sa dá do človeka prepašovať mnoho dobrého.“ – Christian Morgenstern

Nepozeraj sa na ostatných, ktorí možno len budú nad tebou krútiť hlavou a nebudú chápať tomu, o čo sa snažíš. Nechaj ich, nech si žijú vo svojej bubline negativity. Neporovnávaj sa s nimi, kašli na ohováranie. Keď nebudeš musieť riešiť takéto malichernosti, sama uvidíš, že sa ti bude žiť akosi lepšie. Život zrazu nebude taký ťažký, ako si teraz stále nahováraš. Do nového dňa sa budeš budiť s úsmevom na tvári. A tak by to malo byť.

Takže nezabúdaj na to – usmievaj sa! 🙂

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieLife