Aj ty neustále používaš výhovorky na to, ako na nič nemáš čas? Že aj by si sa venovala sebe a začala by si niečo pre seba robiť, no jednoducho to nejde.

Ide naozaj len o obrovské výhovorky, pretože keď niečo chceš, nájdeš spôsob, ako to urobiť. Z toho dôvodu by si mala začať praktizovať 30-minútové pravidlo.

Je to veľmi jednoduché pravidlo, ktoré si určite obľúbiš. Nezáleží na tom, ako zaneprázdnená si, nájdi si polhodinku pre seba KAŽDÝ jeden deň. Dôležité je slovo každý. Ak si z tohto pekného rituálu urobíš zvyk, bude to pre teba prirodzené a na vykonávanie tejto činnosti sa budeš tešiť stále viac a viac.

Zároveň ti to pôjde aj oveľa jednoduchšie, pretože už sa nebudeš musieť zamýšľať nad tým, kde nájdeš čas a nebudeš musieť vymýšľať najrôznejšie výhovorky, prečo by si to nemala urobiť. Keď sa z 30-minútového pravidla stane zvyk, automaticky sa stane súčasťou tvojho života. Tvoj život sa tak stane lepším, pretože ty sama budeš šťastnejšia a vyrovnanejšia.

A čo by si počas tých 30 minút mala urobiť? V prvom rade niečo, čo ťa bude baviť a čo ťa bude napĺňať. A ak to bude niečo prospešné pre tvoje telo alebo tvoju psychickú stránku, ešte lepšie.

Môžeš si tých svojich 30 minút uchmatnúť na prechádzku, na meditovanie, na uvarenie rýchleho, chutného a zdravého jedla, na učenie nového jazyka alebo na iný koníček, ktorému sa venuješ rada, no vyhovárala si sa, že naň nemáš čas.

Nemusíš sa obávať toho, že je to sebecké. Niekedy musíš byť aj trochu sebecká, ak tým dokážeš pomôcť sebe. Pretože ak nebudeš šťastná a zdravá, nebudeš môcť byť vyrovnaná sama so sebou a nikdy neakceptuješ to, kým si.

Tak čo, oplatí sa toto 30-minútové pravidlo zaradiť do svojho života už dnes?

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.