Každý si zaslúži druhú šancu, tak sa to aspoň hovorí. Ale priznajme si, že v živote nedáme len druhú šancu. Dávame ich nespočetne veľa, desať, tridsať, sto.. Dávame ich toľko, že ich nemožno spočítať. Toľko, že ich občas nemožno ani zaregistrovať. A každou novou šancou, nedostávame okrem sľubov, o tom aké super to bude nič. A presne toto bol náš prípad. Tých šancí, ktoré som ti za ten čas venovala, bolo neopísateľne veľa. A či to za to stalo? Ani náhodou.

zdroj: unsplash.com

Nikdy to nič zmenilo. Ale túžba, byť s tebou bola silnejšia. Tak som proste len zatla zuby a snažila sa vydržať. Však predsa na ničom inom, ako na tom, byť s tebou, nezáleží. Fungovalo to tak roky, mesiace, dní. Až do jedného dňa. Už som mala toho všetkého dosť. Klamstiev, výhovoriek, tvojho detinského správania, nevyzretosti a povedala som si, JA KONČÍM! A slovami sa nedá opísať, aký bol tento moment pre mňa oslobodzujúci. Pocit slobody, ale zároveň zlomenia, ktorý vo mne nastal bol neskutočný.

A po čase, keď si konečne pochopil že viac ti šancu nedám, už bolo možné zrazu všetko. Zrazu si vedel byť milý , milujúci, rozumný, všetko to, o čo som ťa predtým toľko krát žiadala a ty si mi len každou svojou aktivitou či hlášku, len lámal srdce. Tak už má viac nepros.

zdroj: godandam.com

Nežiadaj ma o nové a nové šance, keď nakoniec skončíme rovnako ako predtým. Neskúšaj ma zlákať znova, keď viem, že nesplnené sľuby a prázdne výhovorky by boli opäť našou rutinou. Nemiluješ ma skutočne. Ak by si miloval, nedovolil by si, aby mi bolo ublížene, už vôbec nie od teba. Nedovolil by si, aby som sa cítila zle, či menejcenne kvôli tebe. Dokázal by si všetky tieto maličkosti zmeniť hneď, na poprvýkrát. A možno aj nie všetko naraz, ale časom určite. Ale za roky, ktoré sme spolu boli, si uvedomiť cenu ženy a lásky, ktorú k nej cítiš, až po tom, čo ťa opustí, spraví len zbabelec.

A áno, chýbaš mi. Mám ťa stále rada, ale seba mám radšej. A trvalo mi celý život, pochopiť to, že záleží len na tom, aby som bola šťastná.

Pochopiť to, že ak veci nefungujú nikdy, nech sa snažím akokoľvek a začnú mi ubližovať, je čas odísť. Tak ako ja teraz, odišla som. A je už neskoro na to, volať ma späť.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.