Pár sa objíma pri západe slnka

Pred novým vzťahom môžeš mať v žalúdku nielen motýliky. Aj keď sa zaľúbiš a očakávaš hladký priebeh, ak ideš z jedného vzťahu do druhého, môžu ťa dobehnúť aj obavy z toho, či sa nezopakuje minulosť. Všetko bude teraz prvýkrát, no mala by si si dať pozor na niekoľko vecí. Vďaka nim predídeš zbytočným nepríjemnostiam a tvoj nový vzťah bude mať správny začiatok.

Pamätať by si mala najmä na nasledujúce 3 veci, ktoré ti pomôžu nepokaziť nový vzťah hneď na začiatku.

Vlastný štýl komunikácie

Nový chlap = nová forma komunikácie. Budeš musieť zistiť, aký štýl rozprávania platí a funguje medzi vami dvoma – môže to byť úplne odlišné ako s tvojím ex. Či už hovoríte o bežných veciach, žartujete alebo riešite vážne problémy. To, že tvojmu bývalému nevadilo, ak si zvyšovala hlas, neznamená, že to nebude vadiť aj tomu novému.

Musíte si nájsť vlastnú cestu a ak ťa niečo prekvapí, či sa ti to nebude pozdávať, nezahadzuj to hneď. Môže to byť len o zvyku.

Nový vzťah
zdroj: Pexels/Diana Jefimova

Nie je to súťaž

Ako by sa ti páčilo, keby ťa tvoj partner porovnával s jeho ex? Asi by si mala chuť prizabiť jeho a aj ju. Preto to nikdy nerob ani ty sama. Tvoji partneri, súčasní aj minulí, nie sú ten istý človek. Majú svoje charakterové vlastnosti a môžu sa odlišovať naozaj vo všetkom. To však neznamená, že je jeden lepší ako druhý.

Možno ti niečo vyhovuje viac a niečo menej, no nie je vhodné, aby si ich medzi sebou porovnávala. Ber to ako novú kapitolu s vlastným a iným príbehom.

Nenechaj sa ovládať minulosťou

Najmä, ak ti tvoj bývalý zlomil srdce, môžeš si v sebe niesť strach z toho, že sa to znova zopakuje. Kým začneš nový vzťah, mala by si si v sebe dať do poriadku všetko, čo by ťa mohlo ťahať k minulosti. Odpusť svojmu ex, odpútaj sa od myšlienok k nemu a priprav sa na nový začiatok.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieDating