Žena cvičí vo fitku

Každý raz musí nejak začať a nikto učený z neba nespadol. Ak sa začínaš venovať novej aktivite, ktorou je v tomto prípade cvičenie, je jasné, že potrebuješ vedieť aj nejaké praktické základy. Či už informácie, ktoré ti pomôžu na ceste za vysnívanou postavou alebo pomoc v praxi. Ak začínaš cvičiť a si vo svete „fitness“ nová, na niektoré by si si však mala dať pozor.

Tak ako vo všetkom inom, aj v tomto svete kolujú medzi ľuďmi mýty, ktorým stále veria. A nasledujúce 3 sú také hlúposti, že by si na ne mala rýchlo zabudnúť.

Silový tréning z teba spraví mužatku

Nezáleží na tom, či chudneš, chceš pracovať na kondičke alebo byť len „pevnejšia“. Kardio by si mala vždy kombinovať so silovým tréningom vhodným pre svoje telo a cieľ. To, že chytíš do rúk činky neznamená, že ti narastú svaly ako hora a premeníš sa na muža.

Týmto len prirodzene precvičuješ svoje svalstvo a ak to robíš v správnej miere, budeš mať len krásne vyrysovanú ženskú postavu. Nechceš predsa, aby si mala telo po chudnutí úplne ochabnuté.

Čím dlhšie cvičíš, tým lepšie

Dáš si za úlohu schudnúť niekoľko kíl alebo popracuješ na brušku, aby bolo pevnejšie a ploché. A tak sa každý deň trápiš viac ako hodinovými tréningmi s víziou, že si na správnej ceste.

Naše telo však potrebuje aj oddych, bez ktorého by si si mohla skôr len ublížiť. Ak začínaš cvičiť, pridávaj si pohyb do svojho rozvrhu postupne. Nemôžeš ísť z nuly na sto – zničíš sa a motivácia ťa rýchlo prejde.

Okrem toho, správny a efektívny 20-minútový tréning je lepší, než hodinová drina, pri ktorej to robíš zle.

Ryža a kuracie prsia sú základ

Vieš, že keď chceš vidieť výsledky, musíš zmeniť aj stravu. A tak si začneš denne variť len kuracie mäso s trochou ryže a k tomu brokolicu. Veď tak si to videla u fitnessákov. No takto striktne sa stravujú len tí, ktorí majú pred sebou zrejme profesionálny cieľ.

Tvoja strava by mala byť v každom prípade pestrá a prispôsobená tomu, čo ty konkrétne potrebuješ. Nechaj to na odborníkov, ktorí ti pomôžu zorientovať sa v tom alebo si stiahni Kalorické tabuľky.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieFitness