Pexels/cottonbro

Už len zo skúseností nás ľudí, môžeme kľudne napísať, že mužská nevera je častejšia ako ženská. Ale prečo to vlastne robíme? Prečo nemáme problém odskočiť na stranu k niekomu inému? A teraz absolútne nejde o to, v akom pohlaví sme sa narodili.

Možno je to kvôli tomu, že nemáme odvahu pozrieť sa pravde do očí a začať riešiť problémy, ktoré sa objavili vo vzťahu. Ale radšej sa utiekame do náručia iného. Možno je to kvôli tomu, že sme natoľko sebeckí, že nehladíme na pocity druhého, len na svoje potreby.

Žiaľ, na neverníkov doplatia aj tí, ktorí si ešte stále hodnoty vážia a chcú vzťah plný úprimnosti. To je krutá realita života!

Ak momentálne prežívaš aj ty romancu s človekom, ktorý bol kedysi neverný inej žene, i keď to znie nie veľmi príjemne, maj sa na pozore a nedovoľ, aby ťa jeho sladké reči začali ovládať. Ten, kto dokáže zahýbať raz, vie to druhý či tretíkrát tiež.

Pre neveru neexistuje ospravedlnenie. Pokiaľ vieš, že už viac nechceš byť s istým dotyčným, je fér, a navyše z morálneho hľadiska správne, neťahať druhú stranu za nos a povedať otvorene, ako sa majú veci. Nikto nikomu nekáže, aby sa viazal na jedného človeka až do konca života, ale mať jedného a večer ďalšieho, to je tak trošku hnusné. Nemyslíš?

Vzťah s neverníkom prináša riziká – kedykoľvek môže opäť podľahnúť zakázanému ovociu. Samozrejme, že teraz netreba súdiť a tvrdiť, že tomu vždy tak bude. Ale na druhej strane, ako sme ti písali vyššie, človek, ktorý to urobí raz, môže to urobiť aj ďalšíkrát.

Nehovoriac o tom, ak ty si tá druhá, tá náhrada. A nakoniec sa rozhodne pre pôvodnú možnosť. Vzťahy, láska, to nám vždy robilo, robí a naďalej bude robiť ako úsmev, tak i vrásky. Každopádne, prajeme ti, aby si stretla svoje šťastie, ktoré ťa bude tvojou životnou cestou sprevádzať tak, ako si zaslúžiš!

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating