instagram/explorerssaurus_

My ženy sme zvláštne stvorenia. Keď sme vo vzťahu a úprimne ľúbime, vieme odpustiť skoro všetko. Necháme so sebou zametať a pre pravú lásku strácame zdravý rozum. Avšak, aj takéto správanie má svoje hranice. Toto sú situácie, ktoré by nemala žiadna žena vo vzťahu tolerovať a pre ktoré by mala svojho priateľa opustiť.

Vzťah, v ktorom si podvádzaná

Keď je muž verný, neznamená to, že má nejakú super schopnosť. Vernosť je vlastnosť, ktorá by mala byť automatická. Ak vieš, že ťa tvoj priateľ podviedol, mala by si si dobre rozmyslieť, či ti ten vzťah stojí za to. Samozrejme, existujú výnimky, no naozaj bývajú zriedkavé. Ak pochybuješ a nedôveruješ mu, pretože si myslíš, že sa to stane znovu, nemala by si v takom vzťahu ostávať.

Vzťah, ktorý nie je úprimný

Dôvera je jeden zo základných pilierov, na ktorom sa dá stavať skutočne kvalitný vzťah. Ak zistíš, že k tebe partner nie je úprimný a klame ti, maj sa na pozore. Môže to byť jednoducho preto, pretože má pre teba prekvapenie, no keď to je z iného dôvodu a niečo pred tebou tají, nie je ten správny muž pre teba.

Vzťah, v ktorom sa cítiš ako v zlatej klietke

Neustále manipulovanie, hádanie sa, kontrolovanie, žiarlenie a stráženie – toto sú znaky, že nejde o zdravý vzťah. Pri takomto správaní by si si mala zbaliť kufre a ísť preč. Vzťah s týmto mužom by ťa zničil, pretože by si sa nemohla „nadýchnuť“. Držal by ťa ďaleko od tvojich priateľov, rodiny, blízkych a od toho, čo ťa robí naozaj šťastnou.

Vzťah, v ktorom si neustále ponižovaná

„Toto by si mala robiť lepšie.“ „Moja mama varila iné jedlá a chutili mi viac.“ „Čo si tu robila celý deň? Všade je neporiadok.“ „Žena ako ty sa nikdy v živote nezamestná dobre.“ „Veď máš obe ruky ľavé.“ „Si dobrá akurát tak do postele, aj tam to je niekedy zlé.“ „Nevieš nič robiť.“ Tieto a ešte veľa iných viet povie človek, ktorý ťa neľúbi. Tento človek ťa chce zničiť a nevidí tvoju hodnotu. Vzťah s mužom, ktorý ťa ponižuje, by si mala ihneď ukončiť.

Vzťah, ktorý je toxický

Iste, všetky vyššie spomenuté vzťahy by sa dali označiť za toxické. Avšak toxický vzťah ťa zničí celú. Ovládne tvoje telo, myseľ aj dušu. Nedá ti spávať, budeš stále plakať a trápiť sa. Nie je to vzťah s láskou, ale s nenávisťou. Tento muž si bude na tebe liečiť komplexy, ktoré v sebe má od detstva. Vzťah s toxickým mužom ti dá zabrať, preto by si rozchod nemala odkladať. Čím skôr, tým lepšie.

Zaslúžiš si lásku, po ktorej túžiš. Pravú, úprimnú, takú, kde sa budeš cítiť milovaná za každých okolností.  

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating