instagram.com/vladimiramarcinkova instagram.com/theblondzebras

Instagram je jednou z najobľúbenejších sociálnych sietí, na ktorej snáď každý deň trávime nejaký ten čas. Sledujeme, čo robia naši známi, ľudia, ktorí sú populárni, či sa len kocháme dokonalými fotkami tých najrôznejších vecí. Ako ženy sa rady inšpirujeme inými ženami, ktoré majú skvelý makeup či outfity. Avšak nájdeš tu aj ženy, ktoré ti toho dajú do života omnoho viac.

Rozšíria ti obzory, poučia, ukážu prstom na témy, ktoré sú dôležité. Medzi ne patrí aj niekoľko našich Sloveniek, ktoré majú na ľudí pozitívny vplyv a ty by si si ich profily a myšlienky mala určite pozrieť. Toto sú naše favoritky! Ktorá z nich ťa zaujala najviac?

Vladimíra Marcinková

Túto sympatickú ženu spoznalo Slovensko ešte pod priezviskom Ledecká ako najmladšiu členku tímu bývalého prezidenta Slovenskej republiky, Andreja Kisku. Pomáhala mu ako dobrovoľníčka v jeho predvolebnej kampani, 5 rokov pôsobila v jeho tíme, kde sa dostala na pozíciu šéfky sekcie regionálnej politiky a dnes mu pomáha s jeho politickou stranou.

Vyštudovala právo a stážovala nie len na Slovensku, ale aj v Salzburgu. Na jej Instagrame ju sleduje už viac ako 10-tisíc fanúšikov, ktorých si získala svojím láskavým pohľadom na svet, odvahe vyjadriť svoj názor a cieľavedomosti. Z jej príspevkov je jasné, že jej záleží nie len na našej krajine, ale i prírode. Rada sa delí o svoje dojmy zo zahraničných ciest, vyjadruje sa k aktuálnym témam, dáva tipy na všetko čo ju zaujalo, a v každom ohľade podporuje ženy.

Určite si ťa získa aj svojimi vzťahovými myšlienkami, ktoré vyjadrujú jej vnímanie lásky a partnerského vzťahu. Nedávno sa totiž vydala za hokejistu Tomáša Marcinka, a fotky z ich čarovnej svadby dostanú každú romantickú dušu. Vladimíra je jednoducho stelesnenie inteligencie, láskavosti a elegantnosti.

View this post on Instagram

V puberte som zažila rôzne posmešky. Veľké medzery medzi zubami, odstávajúce uši, malé prsia, vyššia než 90% chlapcov v mojom veku. Stačila necitlivá poznámka k zovňajšku, a s dospievajúcim dievčaťom sa to štipľavé slovo ťahalo niekoľko dní. Našťastie, vtipálci rodičia, moje pubertálne neistoty vždy obrátili na srandu, a ja som sa na tom zakrátko rehotala s nimi. Aká je puberta dnes? Aký je vnútorný svet mladých? Krehký. Či je človek obľúbený, či sa páči iným, koľko má priateľov, merajú na počty lajkov a followerov. Popularita viac nie je vecou triedy, ani partie, popularita je vecou verejnou. Instagram valcujú profily dokonalých tiel a dokonalých životov. Všetci sa snažíme idealizovať samých seba. Chceme vyzerať skvelo, prezentujeme “bezchybnú” časť našich dní a tvárime sa, že život poznáme len z tejto strany. Fotke radi pomôžeme filtrom a inými vymoženosťami ako faceapp či facetune. Tieto krásne fotky a široké úsmevy majú však odvrátenú tvár. Je schovaná v detskej izbe pred zrkadlom, má stres a pochybuje o sebe. “Objavujú sa nové a stále naliehavejšie štúdie, ktoré nám ukazujú, že duševné problémy dnešnej mládeže, a to najmä dievčat, sa začínajú prejavovať v čase, keď mladí začínajú prvýkrát komunikovať prostredníctvom sociálnych sietí,“ povedala pre britský Guardian doktorka Dubicka z Royal College of Psychiatrists. Vo fatálnych následkoch to dosvedčuje aj nárast samovražedných pokusov na Slovensku, kde je počet dievčenských pacientiek, oproti chlapcom, takmer trojnásobný. Preto chcem mladým povedať niečo, čo často nečítajú- instagram nie je realita. Aj ja tu pravidelne zavesím fotku so širokým úsmevom, parádnym filtrom a veselým popiskom, ale na fotke neuvidíte dilemy, ktoré mnou prúdia, ani starosti, ktorým čelím, ani sklamania a neúspechy, ktoré má vo výbave každý jeden z nás. Prečo o tom vlastne mlčíme? Neúspechy a nedokonalosti sú absolútnou súčasťou života a tí najúspešnejší ich poznajú zblízka. A úplne všetci sa ich snažíme maskovať! Preto sa nedajte zmiasť reklamou na dokonalosť, milí moji, a neporovnávajte svoju radosť zo života, instagramovými príspevkami iných. Treba sa mať rád 💛.

A post shared by Vladimira Marcinkova (Ledecka) (@vladimiramarcinkova) on

Miroslava Germanová

Miroslava je naozaj zaujímavá osôbka. Vyštudovala žurnalistiku na UK v Bratislave a už v mladom veku sa jej podarilo začať písať pre prestížne noviny New York Times, čo je sen mnohých nádejných novinárov.

Zaujíma sa o politiku a aktuálne dianie na Slovensku, takže pri čítaní jej príspevkov na instastory sa častokrát dozvieš zaujímavé informácie s jej osobným realistickým pohľadom na vec. Kontrastom k tejto jej stránke, je jej vášeň pre módu, čo je jasné už z pohľadu na jej pestrofarebné outfity.

Práve o móde a živote píše aj na svoj osobný blog theblondzebras.com. Na jej instagrame nájdeš preto nie len inšpirácie na outfity, ale aj svieži pohľad na svet a dobré rady, pričom nezabúda ani na našu planétu. Tento profil ti dá do života toho skutočne viac!

View this post on Instagram

Mám na vás otázku moji milí. Čítate noviny? Ak áno, v akej forme a ak nie, prečo? Viem, že dnes je rýchla doba a je milión vecí, čo môžeme robiť namiesto rozmýšľania nad správami a čoraz častejšie sa mi stáva, že mi niekto povie, že ich hlavným zdrojom informácií je @zomriofficial . Akože, lepšie to ako Zem a vek, ale predsa… Svet je komplikovaný a my sme jeho súčasťou, musíme sa mu snažiť aspoň trochu rozumieť, nie? Tak vás teda vyzývam: čítajte, zaujímajte sa, snažte sa pochopiť svet aj ľudí. Je to nesmierne dôležité. Verte mi, školou sa naše vzdelávanie nekončí a ani by sa určite nemalo. . . . . . #newspaper #paper #media #news #nytimes #newyorktimes #journalist #writer #reading #citanie #povinnecitanie #noviny #vzdelanie #svet #osvete #colors #summermood #summervibes #wearetheanswear #ootd #instafashion

A post shared by The Blond Zebras (@theblondzebras) on

Andrea Zahurancová

Po skončení strednej školy šla študovať do Viedne, po troch rokoch jej brat prišiel s nápadom na vlastný biznis, a dnes je Andrea kreatívnou riaditeľkou veľmi úspešného e-shopu s očnou optikou eyerim. Skutočne skvelý príklad toho, ako mladí ľudia dokázali preraziť so svojim startupom.

Ľudia si ju začali viac všímať nie len vďaka tomuto úspechu, ale i jej vystupovaniu na sociálnych sieťach. Určite ti bude známe video Follow me to: Slovakia, ktoré nakrútil jej priateľ Patrik pri ich spoločnom cestovaní po Slovensku. Dnes má na svojom instagramovom profile viac ako 55-tisíc sledovateľov, ktorých zaujala najmä svojou vášňou pre cestovanie.

O fotografie, zážitky a pocity zo svojich ciest po svete preto nie je na jej profile núdza. Rada navštevuje krajiny, ktoré nie sú veľmi komerčne obľúbené, takže si môže rozšíriť obzory. Ako sa sama vyjadrila, miluje hory a čím viac cestuje, tým viac si váži to, čo máme na Slovensku. Veľkým prínosom jej vplyvu je aj osveta v oblasti ekológie, na ktorej jej naozaj záleží.

View this post on Instagram

SUNDAY WORKOUT 💪 Toto je luka, na ktorej som vyrastala. Rodicia ma vychovavali v lese v Slovenskom raji, v najkrajsom prostredi. Mam na detstvo mile spomienky. Luky, lesy, huby, maliny a vela vela zvieratiek. Vyrabali sme krmitka pre vtaciky, nosili sol do lesa pre srnky, sadili stromceky a v zime prikrmovali jelene jablckami. Dalo mi to krasny zaklad do zivota a uzasne spomienky na detstvo. A tak som si povedala, ze vzdy, ked budem doma, vynesiem aspon co-to z lesa, nech ma moznost na taketo krasne zazitky i buduca generacia 👶 Zaroven sa tesim, ze je nas cim dalej, tym viac – tych, ktori zbieraju a aj tych, ktori zbieranie podporuju a ludi zbierat motivuju. Ako napriklad @zmrzlinamisa_sk vramci jej kampane #okusoklepsie. 🤘🌿 Ambasadorom kampane sa mozes stat i ty – info najdes na www.zmrzlina-misa/okusoklepsie/

A post shared by Andrea Zahurancova (@andreazahurancova) on

Nikoleta Kováčová

Nikoleta, s prezývkou Surová dcérka, je označovaná aj ako najznámejšia slovenská vegánka. K vegánstvu sa dostala v roku 2013 a o tejto téme začala aj blogovať. Je aktívna na youtube, kde sa venuje okrem témy etického vegánstva aj netestovanej kozmetike a samozrejme, rastlinným receptom.

Je známa aj vďaka tomu, že je priamočiara a ako sama tvrdí, nikto by sa nemal hanbiť povedať svoj vlastný názor. K témam, ktoré zaujali jej divákov patria aj modeling, ktorému sa sama venovala, bezdetnosť či ateizmus. Na ekológiu dáva prísny dôraz, a preto na jej sieťach nájdeš rôzne typy na to, ako sa voči planéte správať zodpovednejšie.

Momentálne sa chystá vydať úplne prvú slovenskú kuchársku knihu s čisto vegánskymi receptami. Obsahovať bude tradičné slovenské recepty, avšak v netradičnej, vegánskej verzii.

View this post on Instagram

ĎAKUJEM! NAJVIAC! 💙 Na tlač #Slovegán kuchárky sme vyzbierali 20 000 eur! 😲 A ešte zostáva 6 dní, kedy ju môžete podporiť a uchmatnúť za zvýhodnenú cenu. Splnili sme aj posledný cieľ a teda z každej kuchárky, ktorú som cez crowdfunding predala poputujú peniaze pre @mackysos! Zatiaľ je to 650eur (kníh), na veterinárnu starostlivosť o mačiatka, ktoré teraz potrebujú najväčšiu pomoc. 🐈 Konečné číslo bude jasné o 6 dní a keď preveríme aj príspevky, pri ktorých ste si za 25eur zabudli knihu ako poďakovanie vypýtať 😉 Všetko nám postupne zapadá a blíži sa k finále. Včera som vybrala farbu modrého plátna, ktoré bude na obálke knihy a držala v rukách aj náš krásny papier, na ktorom budú všetky fotky a recepty. Bude to krása aj na dotyk!🥰 Čaká nás ešte tak 2,5 mesiaca stresu a práce. S vašou podporou je to oveľa ľahšie, ale zodpovednosť sa teda náramne zväčšuje.😅 Cez crowdfunding sme predali viac kníh a vyzbierali viac ako sme si dokázali predstaviť. Takto ďaleko neboli naše najdivokejšie predstavy.😊 Uchmatnite knihu na: www.startlab.sk/slovegan Pre @smezeny Foto @rymsinova Styling @alexanderlindov Líčenie: @ifc0

A post shared by Nikoleta Kováč | Vegan recepty (@surovadcerka) on

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieHot News