Žena

Náš strach s nami občas dokáže urobiť veľké veci. To, čoho sa bojíme, dokážeme postaviť na tak vysoké miesto v rebríčku našich priorít, až zabúdame na ostatné omnoho dôležitejšie veci. Takým je, napríklad, aj strach z budúcnosti.

Strach, ktorý veľmi dobre pozná každá z nás. Strach z toho, čo príde, ako bude vyzerať tvoj život o pár rokov, či bude tvoj aktuálny partner tvojim partnerom aj v budúcnosti, či budeš mať prácu po ktorej túžiš, a či budeš šťastná a spokojná s tým, aký život žiješ.

Obavy dokážu niekedy tak veľmi zamotať tvoju hlavu, až zabudneš na to, že žiješ TU a TERAZ. Že existuje aj iný čas ako budúcnosť, a tým je prítomnosť. Prítomnosť v ktorej máš byť šťastná. Teraz, v tomto momente. Nie o pár rokov, nie zajtra či o mesiac. Otvor oči a uvedom si, že naháňaním sa za úžasnou budúcnosťou strácaš minúty a sekundy, ktoré sa dejú teraz, a ktoré sa už nikdy viac nezopakujú. Nezopakujú sa, aj keď si to budeš želať.

Vtedy, keď sa obrátiš dozadu a prídeš na to, čo všetko si zmeškala.

Povieš si, že by si niektoré veci spravila úplne inak a keby si mohla, prežila by si to všetko ešte raz. Ešte raz odznova a vychutnala si to naplno, ako si nedokázala, pretože si sa až veľmi sústredila na to, čo bude a nie na to, čo JE.

Áno, život je niekedy komplikovaný, niekedy smutný, niekedy nejde všetko podľa plánov a niekedy nič nedáva zmysel.

Je stresujúci, vyčerpávajúci stereotypný či nudný, no aj napriek tomuto všetkému si ho môžeš zjednodušiť ako len ty sama budeš chcieť. Neber ho až tak vážne. Nestresuj sa kvôli veciam, ktoré nie sú v tvojich silách a aj tak ich nemôžeš ovplyvniť. Vypusti z hlavy všetky veci, ktoré sa snažíš spraviť dokonalými, pretože dokonalý život sa nerovná krásnym veciam, ktoré môžeš zažiť.

Pripusti si, že k vzostupom patria pády, že horská dráha môže byť stresujúca, ale aj vzrušujúca, že po každej búrke vyjde slnko, a že každý má šancu na taký život, aký si zaslúži. Hlavne pred tým nezatváraj oči. Uvedom si, že nie je dôležité si udržať zoznam vecí, ktoré spravia tvoj život takým, aký si si ho vysnívala. Život je občas nevyspytateľný a veci, o ktorých by sa ti ani len nesnívalo, prídu práve vtedy, keď necháš veci prirodzene plynúť bez nátlaku na to, aby bolo všetko dokonalé.

Pretože, ono to bude, len sa musíš začať tešiť z každodenných maličkosti a veľké veci prídu samé.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieLife