Myslela si, že spolu budú navždy. To netušila, aká naivná je. Nevyzretá, nechápavá a zasnívaná do snov s ružovými okuliarmi na očiach. 

Presne tak, keby ste sa opýtali jej okolia ako ju vnímajú, povedali by, že moc lieta v snoch. No ona len túžila, aby ju niekto miloval, aby aj ona mohla rozdávať tú veľkú lásku, čo sa v nej skrýva.

No márne. 

Túžila po tom, aby po príchode domov z práce na ňu niekto čakal, a nie aby videla len štyri biele steny bytu. Túžila, aby sa s niekým mohla objímať, keď jej bude smutno. Aby ju niekto pobozkal spontánne. Aby mala niekto, kto bude jej spriaznenou dušou. 

pexels.com

Keď prišiel „Pán záhadný“, spočiatku vyzeralo všetko dokonale. Bol galantný, správne vychovaný, zdalo sa aj že ju ľúbi a myslí to s ňou vážne. A ona si myslela, že spolu budú šťastní. No vieme to všetci, a to je vec, že vo vzťahu je veľmi dôležitá dôvera. On jej klamal. Klamal o všetkom. O tom, ako ju ľúbi, pritom ju chcel len využiť. O tom, ako budú spolu bývať, pritom jej chcel dávať len falošné nádeje. Vravel jej aj to, ako má rád jej rodinu, pritom ich nenávidel a nestrpel ich ani minútku.

Nebol to veru šťastný vzťah ani pár.

Ona si to neuvedomovala. Bola zaslepená „láskou“ a bola konečne rada, že si našla niekoho, o kom si myslela, že ju ľúbi. Zaľúbila sa do prvého, čo šiel okolo. No nevedela, že nesprávne. 

unsplash.com

A tak sa uspokojila s niečím, s čím nemala. Ona mala na viac. Bola ako oheň, mala v sebe vášeň a temperament. Mala sny, mala pred sebou úspešnú kariéru, chcela mať rodinu a deti. Milovala hlboké myšlienky a úvahy o živote. Nič z tohto však ten muž nespĺňal.

Ona nakoniec zistila, že to takto ďalej nejde. Nebola v tom vzťahu šťastná. Po čase ju vyčerpával a musela sa veľmi premáhať, aby sa od neho odtrhla a išla ďalej. Musela však zdvihnúť hlavu, povedať konečne čo si o tomto všetkom myslí, pobaliť si kufre a odísť.

No kto vie … Možno si išla plniť sny, budovať kariéru alebo cestovať. 

No jedno je isté, teraz je šťastná a čaká na svoju pravú lásku. 

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.