Náš rozchod mnou poriadne otriasol. Nečakala som to a zrazu som nevedela, čo mám urobiť. Nevedela som ti dať jednoduché zbohom, pretože som nechcela, aby si zmizol z môjho života. Ostávalo mi len jediné – sledovať ťa aj naďalej na sociálnych sieťach a dúfať, že keď sa zajtra zobudím, zistím, že to bol všetko len zlý sen.

No nestalo sa tak. Dni plynuli a ja som ťa začala sledovať viac a viac, doslova som sa stala posadnutou. Sledovala som like, ktorý dáš a tiež každý komentár, ktorý niekomu napíšeš. Žiarlila som na všetky tie profily, pretože žiadnu reakciu si nevenoval mne.

Snažila som sa ťa svojimi príspevkami ohúriť a posielala som ti v nich skryté odkazy. No ty si si ich nevšimol alebo si ich zámerne ignoroval. A ja som upadala do čoraz väčšieho zúfalstva, až kým som si nepovedala DOSŤ!

Už od začiatku som vedela, že to budem musieť urobiť, no odkladala som to. Nebola som pripravená dať ti voľnosť a zamerať sa na svoj život. No bolo to potrebné a neľutujem to. Bolo to dokonca moje najlepšie rozhodnutie za poslednú dobu, aké som mohla urobiť. 

Zablokovala som si ťa. Už som bola pripravená vymazať ťa zo svojho života. Aj keď prvé dni neboli jednoduché a mala som nutkanie si aj tak pozrieť, čo robíš, vydržala som a som za to na seba hrdá. Až teraz sa môžem stať skutočne silnou a nezávislou. Už ťa viac nepotrebujem k tomu, aby som mohla byť šťastná.

Aj keď mi trvalo dlhšie si to uvedomiť, stalo sa. Už viac nie si súčasťou môjho života a ja môžem ísť ďalej. Konečne môžem byť sama sebou. 

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.