Unsplash/Amadeo Valar

Štedrý večer nie je o darčekoch, prejedaní sa či najkrajšej výzdobe. Je o tom, aby sme pochopili, že na svete nie je nič dôležitejšie, ako veci, ktoré častokrát berieme ako samozrejmosť. Práve preto by si dnes pri stole nemala zabudnúť poďakovať za všetko, čo si od posledných Vianoc zažila.

Za to, že si prežila ďalší rok

Odhliadnuc od toho, aký bol. Pretože záleží len na tom, že si ho prežila a že si stále tu. Mal svoje svetlé i temné chvíle, smiala si sa aj plakala, zažila si šťastie, lásku, ale aj smútok a sklamanie. To všetko je ale dôkazom, že žiješ normálny život.

Za zdravie seba i rodiny

Si zdravá? A sú zdraví aj tvoji najbližší? Potom si šťastný človek! Tento rok si snáď pochopila, že na ničom inom nezáleží. Navyše, ak dnes máte na stole hojno, potom vám nič nechýba. Buď za to vďačná.

Za všetky skúsenosti

Každá jedna skúsenosť v živote ťa posúva ďalej. Učí ťa, formuje ťa. Nezáleží na tom, či je pozitívna alebo negatívna, z každej si máš čo zobrať. Čo by z teba bolo, ak by si ich nezažila? Určite by si nebola tou osobou, ktorá tu dnes sedí.

Za každý nový zážitok

Aj keď to nebol najpríjemnejší rok, i v tom zlom si musíš nájsť niečo dobré. A vždy je čo nájsť. Predstav si, že by si nemohla zažiť ani to málo.

Za to, že máš koho milovať

Smutný človek nie je ten, kto nebol milovaný, ale ten, kto lásku sám necíti. Partner, súrodenci, rodičia, priatelia, … láska má mnoho tvárí. Ak máš koho milovať, si šťastný človek.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife