Unsplash/Alexei Scutari

Eva Varholíková vydáva knihu. Napísal ju bývalý novinár a organizátor Social Awards Slovakia Štefan Šperka. Kniha je spoveďou Evy Varholíkovej nielen o tragickej nehode, pri ktorej zahynuli 4 ľudia, ale aj o pobyte za mrežami, páde na dno a tiež spomienkach na minulosť a život s priezviskom Rezešová.

V knihe Eva opisuje svoje spomienky na otca, veľkopodnikateľa Alexandra Rezeša, ale tiež sa vracia k udalostiam, ktoré navždy zmenili jej bytie. „Keď pozeráte americké filmy, tie miestnosti v ktorých nechávajú väzňov síce vidíte, vnímate ich a hovoríte si, aké to je desivé a ani v najhoršom sne vás nenapadne, že by ste mohli v nejakej podobnej skončiť aj vy. Je to taká povrchná  realita, ktorá sa vás v tom momente netýka.

Práve dva dni v cépezetke boli pre mňa najhoršie po všetkých stránkach a jediné, čo ma ako tak držalo pri živote boli slová, ktoré som si neustále opakovala ako zaseknutú pásku v starodávnych magnetofónoch: “Eva, keď zaspíš, tak sa jednoducho opäť prebudíš a všetko bude v poriadku,” opisuje v knihe prvé momenty v cele predbežného zadržania.

zdroj: Štefan Šperka

Knihu napísal bývalý novinár a organizátor ankety SOWA Social Awards Slovakia Štefan Šperka. “S Evou som strávil dlhé hodiny rozhovorov nielen o nehode, alebo pobyte za mrežami. Pre mňa osobne bolo najdôležitejšie, že sa Eva nesnažila svojimi slovami obhájiť to, čo sa v auguste 2012 stalo, ale ide v jej prípade o akúsi spoveď o tom, čo sa vlastne stalo, čo predchádzalo tragédii a tiež o tom, aké to je skončiť z výslnia vplyvnej rodiny za mrežami malej cely.

Jej rozprávanie bolo naozaj úprimné a verím, že čitatelia pochopia emóciu, ktorú som z celého príbehu mal pri písaní aj ja,” hovorí Štefan Šperka.

Kniha s názvom “CHCELA BY SOM VRÁTIŤ ČAS“ vychádza už 27. septembra exkluzívne v sieti kníhkupectiev Panta Rhei a už teraz si ju možete predobjednať v eshope na stránke https://www.pantarhei.sk/p-332299

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating