nový školský rok

O chvíľu ho tu máme. Nový školský rok klope na dvere a to doslova. O pár dní to všetko vypukne a každý študent či matka sa dostanú do starých koľají. Už žiadne vyspávanie do jedenástej, žiadne neskoré ukladanie do postele a žiaden oddych.

Deti, no aj rodičia začnú byť zúfalí z toho, že prídu školské povinnosti. Ako to ale začať s prehľadom? Poradíme ti.

Rozvrhni si deň

Možno nie si rodený plánovač, no ver tomu, že ti to pomôže. Skús si kúpiť denník alebo ti postačí jednoduchý zošit, kde si rozvrhneš svoj deň. Keď začne nový školský rok, naplánuj si, ako to bude vyzerať. Ako si presne a do detailov rozvrhnúť deň, sme ti už písali. Ak si teda chceš preštudovať aj to, stačí si otvoriť náš článok.

spolužiaci v škole
zdroj: Unsplash/Brooke Cagle

Ráno sa zobudíš, pôjdeš do školy, čosi si tam zapíšeš so zošita či počítača a potom pôjdeš pekne domov. Naobeduješ sa a nezabije ťa, ak si prečítaš učivo, ktoré si si poznačila počas hodín. Večer si pozri nejaký seriál, prípadne pôjdeš do práce a potom si prichystaj oblečenie, ktoré si do školy vezmeš na druhý deň.

Aj keď si matkou v domácnosti, bolo by super, keby si si zaviedla takúto rutinu. Do zošita či diára si proste zapíš, čo budeš robiť. Čas si tak rozvrhneš fantasticky a s ničím nebudeš mať problém.

dievčatko sa učí
zdroj: Unsplash/Jonathan Borba

Ráno vychystáš svoje deti do školy, potom navaríš, prípadne pôjdeš do práce a až tak navaríš. Poobede sa budeš s deťmi učiť a popri tom navaríš obed na druhý deň. Spravíš im večeru a môžete sa ísť niekam prejsť. Sebe, aj deťom prichystáš oblečenie, ktoré si oblečiete na druhý deň a môžete ísť spať.

Vyzerať to môže napríklad aj takto.

Pripravuj (sa) dopredu

Určite si si už aspoň raz povedala, že učiť sa budeš dopredu. A tentokrát by si to mohla aj praktizovať, pretože takto ti školský rok prejde najlepšie. Opakovanie je matkou múdrosti a vôbec sa poznámky nemusíš učiť naspamäť po každej hodine. Iba si to prečítaj.

dievča s knihami
zdroj: Unsplash/element5digital

Určite si si pred skúškami aj nadávala, pretože si sa musela učiť všetko naraz. Jednoducho si si nedala povedať. A veru, že to nebolo príjemné. Ak si mamina, dotlač svoje detičky, aby sa taktiež pripravovali dopredu. Budú mať potom menej práce a nebudú mať v škole žiadny problém. Budú to jednotkári, ktorí sa potom dostanú na ktorúkoľvek školu.

Životabudič

Keď si študent na strednej či vysokej škole alebo mamička, určite budeš zozačiatku potrebovať životabudič. A to nielen počas skúšok. Spočiatku to bude na teba obrovské vypätie, ktoré nedokážeš zvládnuť. Preto by si okrem školských pomôcok nemala zabudnúť do kuchyne doplniť aj kávu, energetický nápoj a najzdravším riešením bude šumivé magnézium.

chlapec si robí domáce úlohy
zdroj: Unsplash/anniespratt

Počas prázdnin si si predsa oddýchla. Nový školský rok prišiel, ani sme sa nenazdali a ty si si až príliš ľahko zvykla na spánok a neskoré chodenie do postele. A práve preto ti takéto vecičky zaručene pomôžu zvyknúť si na staro-nový životný štýl.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieLife