Na našej planéte Zem je toho veľa načo sa dá s úžasom pozerať. Je len na nás aby sme ich spoznávali viacej. Preto vám v tomto článku jedno také miesto predstavíme.

Eleuthera je jedným z niekoľkých ostrovov, ktorý leží v súostroví na Bahamách, asi 80 km východne od hlavného mesta Nassau. Je dlhý 180 km a široký len asi 1,6 km. Svetlo tyrkysové vody plytkého Karibského mora na jednej strane ostrova sú v kontraste s tmavomodrou farbou Atlantického oceánu hlbokého tisíce metrov. Jedno z najlepších miest na pozorovanie tohto javu je pohľad z „Glass Window bridge“.
glass-window-bridge-66foto:  amusingplanet.com

Glass Window bridge“ je asi dve míle východne od Upper Bogue a spája Gregory Town s Upper Bogue v najužšom mieste na ostrove.  Na mieste tohto mosta bola ešte pred vyše 150 rokmi vytvorená cesta iba zo skál, spájajúca sever a juh ostrova. V roku 1940 pôsobením niekoľkých hurikánov bola strhnutá. Namiesto skál bol daný betónový most no ten sa držal do roku 1999, dokým neprišiel ničivý hurikán Floyd a zničil celý ostrov. Aj po rokoch tu dokonca nájdete na pobreží pracovať robotníkov spevňujúcich brehy ostrova. Nakoniec bol postavený „Glass Window bridge“, ktorý stojí dodnes. Je to jedno z jedinečných miest na Zemi, kde si môžete porovnať  búrlivé vody Atlantického oceánu na jednej strane cesty a pokojné tyrkysovo zelené vody Karibského mora.glass-window-bridge-33foto: amusingplanet.com

zdroj: vedelisteze.sk

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.