Instagram/patrabene

Nie je všetko tak, ako sa na prvý pohľad môže zdať. Aj keď si myslíš, že YouTuberi alebo influenceri sú tí najšťastnejší ľudia, opak je niekedy pravdou. Možno máš z toho taký dojem preto, že na svojich profiloch zverejňujú len to pekné.

YouTuberka a influencerka Patra Bene sa rozhodla prehovoriť o neľahkej téme. Jej život by ti na prvý pohľad mohol pripadať ako dokonalý, pretože má skvelého priateľa, vlastnoručne zariadený byt, na balkóne si pestuje vlastnú úrodu a dlhé chvíle jej spríjemňuje aj mačka Miciky.

Ak ju však sleduješ pravidelne, určite ti neunikli príbehy, v ktorých načrtla svoj problém. Teraz však nahlas prehovorila. „Dnes mi bolo opäť zle. Ako aj iné dni, kedy musím opustiť brány domova, ale dnes to bolo nečakané a o niečo intenzívnejšie. Ak viete čítať medzi riadkami, asi už viete, že trpím záchvatmi úzkosti a panickými atakmi. Nie je to u mňa nič nové, pretože s tým žijem (alebo skôr prežívam) viac ako 15 rokov. Sama neviem, prečo som to nechcela riešiť verejne skôr alebo minimálne so svojím okolím, ale aktuálne mi pomáha každý jeden článok k tomuto problému, ktorý som si prečítala. Ten pocit, že nie som jediná…

Preto by som chcela pomôcť aj vám, keďže mnohokrát človek ani nevie, že prežíva atak alebo záchvat. Potom sa nabaľujú zlé zážitky a nakoniec ostane zaseknutý sám doma, kedy nevie čo sa deje a prečo sa to deje. Prešla som si rôznymi priebehmi, rôznymi únikmi a rôznymi myšlienkami. Ale stále sa snažím. Aj keď mi to korona veľmi pokazila a doslova ma vrátila o niekoľko rokov dozadu. Hlavné je nevzdávať sa,“ zverila sa Paťka svojim fanúšikom na Instagrame.

Súčasná situácia, ktorá už vyše roka panuje vo svete, sa naozaj podpísala na duševné zdravie ľudí. A aj tých mladých, ktorí to niekedy zvládajú oveľa horšie. O psychickom zdraví mladých Slovákov sme sa nedávno porozprávali aj s Lulou Gachulincovou, ktorá sa tiež netají tým, že trpela úzkostnou poruchou.

O tejto téme je dôležité hovoriť nahlas, pretože možno máš takýto problém aj ty, len o tom nevieš alebo sa ho bojíš priznať. Alebo to len nevieš pomenovať. Jedným z príznakov tejto poruchy je aj časté myslenie na smrť. „Voľakedy som na smrť myslela každý deň. Desila ma a to uvedomenie si, že raz to príde ma skoro dohnalo k zrúteniu sa. Posledný článok, ktorý som čítala, popisoval čo všetko odnášajú ataky a záchvaty a strach zo smrti tam bol spomenutý tiež. Trošku ma to popravde upokojilo a dalo mi to ďalšiu skladačku dokopy,“ dodala Paťka v komentári pod svojím príspevkom.

Do komentárov sa zapojili viacerí ľudia, ktorí takisto priznali svoju úzkostnú poruchu. Nájdeš v nich osobné výpovede, a s čím všetkým sa potýkajú každý deň. Ak máš podobné problémy aj ty, neboj sa vyhľadať pomoc. Ako sama môžeš vidieť, nie si v tom sama.

Ak sa budeš obklopovať ľuďmi, ktorí ťa dokážu pochopiť a vedia sa vcítiť do toho, čo prežívaš, zvládnu ti lepšie pomôcť a poradiť.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieŠoubiznis & Hot News