Určite si si už zvykla na to, že niektorí youtuberi alebo influenceri sú kvôli videniam či lajkom schopní urobiť takmer čokoľvek. Niekedy to ale nedomyslia a ich správanie môže mať fatálne následky. Nehovoriac o tom, že ich sledujú predovšetkým teenageri, ktorí chcú svoje idoly vo všetkom napodobňovať. To, našťastie, nie je príklad úspešnej mladej youtuberky Patry Bene.

Aj keď sa Paťka rozhodla podstúpiť výzvu, ktorá sa spočiatku síce zdala byť normálna, nedopadlo to podľa jej očakávaní. Práve naopak. Kvôli videu na YouTube bola ochotná počas týždňa nejesť normálne jedlo, len prijímať ovocné a zeleninové šťavy. Inšpirovala sa príbehmi ľudí, ktorí sa takto stravujú bežne. Pre jej telo to ale bol trochu šok a prvé problémy sa dostavili už po pár dňoch.

Patra nielen že pociťovala časté návaly hladu a škvŕkanie v bruchu, ale musela bojovať aj s bolesťami žalúdka či závratmi. Vyústilo to až do takej miery, že v noci nevedela poriadne spať, a tak sa rozhodla svoju výzvu po troch dňoch ukončiť. Video ale napriek všetkému uverejnila, aby tak vystríhala ostatných ľudí, ktorí by sa chceli vydať takouto cestou stravovania.

Najväčšie zdravotné problémy sa ale dostavili až pár dní po ukončení tejto netradičnej výzvy. Paťku trápili silné bolesti žalúdka, nedokázala prijať normálnu potravu a celkovo sa cítila slabá. Po zverejnení videa sa jej ozvalo množstvo dievčat, ktoré si prešli podobným scenárom.

„Veľmi veľa báb mi napísalo, že niečo podobné skúšali aj oni v minulosti a nedopadlo to dobre. Týždne v nemocnici, bolesti, niektorým to prešlo do anorexie. A to len preto, že boli ovplyvnené druhými a nejakým pomyselným ideálom krásny. Každá mi na záver napísala poďakovanie za to, že som to ukončila predčasne a poučila tak množstvo mladých báb. Že som to nenafejkovala kvôli pozretiam,“ podelila sa Patra so svojimi fanúšikmi na Instagrame.

A presne o tomto to má byť. Aj keď známe a sledované osobnosti urobia niečo nie veľmi správne, je potrebné, aby pred tým vystríhali aj ich okolie a sledovateľov. Pretože nie všetko, čo je na internete, je aj pravdivé a správne. Je len dôležité, aby si medzi tým vedela rozlišovať.

View this post on Instagram

Posledné video ma spojilo s niekoľkými z vás o niečo viac. Brala som to ako další pokus. Tak ako je to na mojom YouTube zvykom, rada skúšam rôzne veci, ktoré nájdete na internete a občas sa mi do toho podarí vložiť aj niečo náučné. Tento krát sa mi to podarilo neúmyselne, pretože mi veľmi ale že fakt veľmi veľa báb napísalo, že niečo podobné skúšali aj oni v minulosti a nedopadlo to dobre. Týždne v nemocnici, bolesti, niektorým to prešlo do anorexie. A to len preto, že boli ovplyvnené druhými a nejakým pomyselným ideálom krásny. Každá mi na záver napísala poďakovanie za to, že som to ukončila predčasne a poučila tak množstvo mladých bab. Že som to nenafejkovala kvôli pozretiam. Že ukazujem bežné situácie. Takže teraz je rad na mne a chcem napísať, že ďakujem za tých ľudí, ktorí pochopili význam videa a že sa niektorí nebáli mi napísať ich ťažkú situáciu, ktorú si spôsobili sami a priznali tak chybu ❤️

A post shared by Patrícia 🇸🇰 26 yo ♊️ (@patrabene) on

View this post on Instagram

Kto miluje burgre? 🍔🍔🍔 Ja určite patrím k obrovským milovníkom, ale v poslednom čase som mala viac výčitiek svedomia ako pôžitku. Preto som sa rozhodla, že nemusím byť mäsožravec na 110% a ak mám možnosť niečo z časti nahradiť, tak to občas aj spravím 🙂 preto som bola nadšená, keď som v @lidlsk našla tento vegan burger, ktorý majú aktuálne v ponuke LEN DO NEDELE 📅 Takže ak si chcete doma spraviť aj vy jeden, bežte do obchodu a zoberte si zásoby, pretože je to vážne dobré 🙊 a keďže ma baví nie len servírovanie ale aj samotné varenie, tak som si spravila domáce žemle. Recept nájdete v komentári ⬇️⬇️⬇️ ✨ fotka obsahuje spoluprácu s @lidlsk #lidlsk ✨

A post shared by Patrícia 🇸🇰 26 yo ♊️ (@patrabene) on

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.