Martina Horňáková, devätnásťročná youtuberka, ktorú mladá generácia pozná pod menom Moma, patrí medzi idoly mladých dievčat. Ak nesledujete jej videá pravidelne, určite ste však zaregistrovali video „My anorexia story“, v ktorom Moma podporuje mladé dievčatá, aby si vážili samé seba. Nás si týmto počinom získala, a preto Vám hrdo predstavujeme dnešnú #Slovenkudna.

Ahoj Moma. Si úspešná youtuberka, ktorú sleduje viac ako 330 000 ľudí na youtube a podobne aj na Instagrame. Vieme o tebe, že chodíš s Explom, taktiež s youtuberom. Čo však o tebe nevieme? Prezraď nám niečo? Ako by si sa definovala?

– Je veľa vecí, ktoré o mne verejnosť nevie, aj napriek tomu, že si všetci, či už fanúšikovia alebo neprajníci myslia, že vedia všetko. Prezradím vám jednu paradoxnú vec, ktorú by u mňa možno ľudia nečakali a tou je, že napriek tomu, že som youtuberka a robím videá, ktoré vidií státisíce ľudí, som dosť uzavretý introvert. Spoločnosť ľudí nevyhľadávam a dokonca sa vyhýbam aj obchodným centrám, pretože mi v priestoroch, kde je veľa ľudí, býva zle. Práve to je dôvod, prečo som si zaobstarala psíka, aby som nikdy nikam medzi ľudí nemusela ísť úplne sama. Snažím sa na tom pracovať ale to, že ma často vonku na ulici ľudia zastavujú a spoznávajú, to častokrát ešte zhorší, hehe.

Čo najviac miluješ na práci youtubera a čo najviac neznášaš? Myslíš si, že ti sláva niektoré veci komplikuje alebo je výhodou?

-To, čo nemám rada som spomenula v prvom bode. Som paranoidná a mám úzkosti z toho, že ma ľudia spoznávajú. Taktiež je to samozrejme v určitej miere aj strata súkromia, s ktorou som ale už zmierila. Naopak veci, ktoré na tejto práci milujem je naozaj veľa. Okrem toho, že mám možnosť robiť to, čo ma baví, pracovať sama na seba, pracovať po boku mojej lásky a s podporou státisíc ľudí, je šialené a šialene skvelé. Veľmi si to vážim. Táto práca mi taktiež otvára množstvo dverí, možností a príležitostí, ktorých sa rada chopím, takže je to skvelý odrazový mostík.

 

Na tvojom kanáli sa nachádza video s názvom „My Anorexia Story“, ktorý má viac ako 1 milión videní a je to najúspešnejšie video na tvojom kanáli. Aký bol tvoj zámer na natočenie tohto videa? Myslíš si, že dnes sú na dievčatá a ženy zbytočne veľké nároky?

Učite áno. Toto video malo dva zámery. Prvým bolo to, prezdradiť jedno obrovské tajomstvo, ktoré som naďalej nedokázala skrývať, no a druhým bolo ukázať mojím sledovateľkám, že ak si prechádzajú niečím podobým, nie sú v tom samé a dá sa z toho kolotoča dostať von. Mne osobne by v tom čase určite veľmi pomohlo, keby ma takto ,,psychicky podporila“ moja obľúbená youtuberka a ja sama som po zverejnení tohto videa zaznamenala tísíce pozitívnych reakcií od rodičov či samotných dievčat.

View this post on Instagram

Such a lovely day 🌹

A post shared by Moma (@martinahornakova) on

Čo ty a cestovanie? Vieme, že si bola na jazykovom pobyte na Malte, navštívila si New York, Berlín, či Španielsko. Aké skúsenosti a inšpirácie si
prinášaš zo zahraničia a ako moc ťa veľký svet ovplyvnil?

Navštívila som naozaj mnoho krajín. Okrem teda tých spomínaných som precestovala s otcom celú Californiu, navštívila Las Vegas, Španielsko a ostrovy ako Ibiza, Mallorca či Kanárske Ostrovy, bola na jazykovej škole priamo v Cambridge či v klasických dovolenkových destináciach ako sú Turecko, Taliansko, Chorvátsko a podobne. Ja osobne cestovanie milujem a myslím, že je to najlepšia investícia. Okrem toho, že vidím kus sveta a spoznávam nové kultúry si vždy uvedomím, ako milujem svoj domov. Najviac zo všetkých destinácii ma ohúrila California, konkrétne LA, ale aj tak som sa po mesiaci a pol rada vrátila domov. Vždy mi to otvorí oči a naozaj ma prinúti uvedomiť si, ako si tu dobre žijeme. Nie je to ideálne, je veľa vecí, ktoré by sa tu dali zlepšiť, ale napriek tomu je to stále nadštandart, oproti tomu, ako si žijú domáci v krajinách, ktoré som navštívila (samozrejme, neplatí to pre každú z nich).

V čom by si sa chcela v budúcnosti zmeniť a napredovať?

Ja mám na najbližší rok celkom dosť veľké plány, na ktorých pomaly pracujem a keď sa splnia, tak to bude najlepší rok v mojom živote. Veľmi sa teším čo mi nasledujúcich pár mesiacov prinesie, ale hovoriť zatiaľ o tom nechcem.

 

Patríš do generácie Instagramu a iných sociálnych médií a častokrát je to len o tom, kto má lepšiu fotku a viac followerov. Ty followerov máš dosť, fotky profesionálne, no nemyslíš si, že je občas tlak na tvoju osobu a na to, že musíš byť neustále dokonalá? Predsa len, toľko followerov je už istá zodpovednosť.

Jasné, je to tak. Sama niekedy musím vypustiť a dať si pauzu, alebo sa vyrozprávať rodičom a zobrať si nejaké rady od starších, lebo je na mňa toho častokrát veľa. Poslednú dobu som strávila veľa času rozmýšľaním a prechádzaním sa (či už so psíkom, alebo tu na dovolenke) a musím sa priznať, že mi to veľmi vyčistilo hlavu. Prišla som na nejaké veci ohľadne seba a veci, ktoré som robila zle, takže mi takéto sebapoznanie určite pomôže zvládať to lepšie. Ja si však nemyslím, že sa musím s niekým predbiehať. Som sebavedomá, som ambiciózna a viem, čo chcem, viem sa odlíšiť od ostatných a myslím, že to je pre mňa a môj rozvoj to najdôležitejšie.

View this post on Instagram

🐶🐱🐾

A post shared by Moma (@martinahornakova) on

Máš nejaký vzor alebo inšpiratívnu postavu v tvojom živote?
Z každej mojej obľúbenej modelky, herečky či speváčky si beriem niečo, čo sa mi páči. Mojím vzorom je už po 10. Rok Miley Cyrus. Cez všetky obdobia, ktorými si prechádzala som ju podporovala a snažila sa z nej brať pozitívnu inšpiráciu. Je to človek s obrovským srdcom a zmyslom pre ľudskosť, a takých sa dnes veľa nevidí.

 

Čo považuješ za svoj doterajší najvačší úspech?
Ja som prekonala pár míľnikov, ktoré som si stanovila ešte ako dieťa. Som youtuberka, ktorá sa venuje prevažne beauty a veľmi ma to baví, dlho som o tom snívala, takmer od 11, kedy som začala sledovať zahraničné youtuberky, ale každý deň mi prináša nové úspechy s každou jednou výzvou, ktorú prekonám. Ten najväčší míľnik je stále predo mnou, takže ak sa mi splní sen, na ktorom momentálne pracujem, bude to on. Teraz je to určite to, že robím to, čo som si vysnívala a to, čo milujem.

View this post on Instagram

❤️ Link v bio 🐶

A post shared by Moma (@martinahornakova) on

Vrámci nášho heštegu #Slovenkadna podporujeme mladé dievčatá a ženy, aby si viac verili, aby pochopili, že sú výnimočné a krásne. Ako sa vidíš ty, čo sa týka krásy? Máš s tým problém, alebo sa cítiš dostatočne sebavedome?

Cítim sa sebavedome čo sa týka mojich činov a v určitom smere aj mojej práce, ale výzor to zrejme ešte nebude. Tak ako ste tu aj spomenuli, prešla som si anorexiou a aj napriek tomu, že mám teraz naozaj dobrú váhu, neviem o sebe tvrdiť, že mám rada svoje telo. Taktiež je veľa vecí, ktoré mi na mojom vzhľade vadia, ale chcem na tom popracovať, aby som sa dokázala vo svojej koži cítiť dobre, pretože je to veľmi dôležité pre spokojný život.

 

Ďakujeme krásne za rozhovor 🙂

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.