Lucka Hrušková, ktorú určite poznáš pod prezývkou LucyPug, je najsledovanejšia youtuberka, ktorá má vlastnú značku či diár. Šikovná, milá a veľmi príjemná Lucy nás inšpirovala jej triezvym pohľadom na svet a názormi na rôzne témy.

Ahoj Lucka. Poznáme ťa ako skvelú a milú youtuberku LucyPug, tvoriacu pár s Gogom. Avšak, povedz nám ty pár slov o tom, aká v skutočnosti Lucka Hrušková je?

Medzi moje vlastnosti by som určite zaradila cieľavedomosť, precíznosť, tvorivosť. No a samozrejme, že je tam niekoľko aj negatívnych – občas som náladová, pohodlná a veci odkladám na poslednú chvíľu. No keď sa už do nich pustím, musia byť spravené na 100% (možno aj to je dôvod, prečo ich toľko odkladám).

 

Čo pre teba znamená slovo úspech?

Predstavujem si pod tým skôr osobný úspech, dosiahnuť niečo, čo si človek zaumieni. Pre každého to môže znamenať úplne niečo iné, no určite pod slovom úspech nevidím – byť známy. Takých je na Slovensku (hlavne v šoubiznise) dosť, ale veľa z nich za úspešných nepokladám, ale samozrejme, česť výnimkám.

Čo ťa štve na dnešnom svete? Je niečo, čomu by si chcela pomôcť a tak využiť svoju slávu pre dobrú vec?

Negativita. Nie len celkovo vo svete, ale myslím, že hlavne Slovensko ňou veľmi trpí. K nej už patrí aj závisť, nenávisť, neprajnosť. Možno je to tým, že Slováci boli veľakrát druhoradí, a už to v nás akosi ostalo. Snažím sa tvoriť videá hlavne s pozitívnym a motivačným odkazom, vďaka ktorému môžu prísť aj na krajšie myšlienky. No s vymenovanými vlastnosťami sa stretávam dennodenne.

 

Aké je tvoje životné motto, alebo filozofia podľa ktorej žiješ?

„Všetko čo sme, je výsledkom našich myšlienok“- Buddha. Nadväzuje to aj na predchádzajúcu otázku a myslím, že význam moc vysvetľovať nemusím.

 

Na Instagrame máš viac ako 464 tisíc odberateľov a na Youtube 406 tisíc, čo určite musí byť obrovská zodpovednosť a občas tlak zo strany ľudí či médií. Ako to vnímaš ty? Cítila si aj ty niekedy nátlaky zo strany ľudí? Predsa len, pôsobíš ako jemné žieňa.

Kedysi som si názory (hlavne tie negatívne) veľmi pripúšťala k srdcu a veľakrát mi aj jeden komentár dokázal pokaziť celý deň. Časom som si vybudovala okolo seba akúsi „bublinu“, cez ktorú už nenechám len tak niečo preniknúť. Pokiaľ sa jedná o konštruktívnu kritiku, rada si ju vypočujem, predsa len aj tá ma posúva niekam ďalej. No ak ten človek má zámer len a len pokaziť mi náladu a ublížiť, snažím sa to filtrovať a vtedy vnímať pozitívne ohlasy, ktorých býva našťastie viac.

Čo pre teba znamená šťastný a pohodový život? Myslíš, že sa to dá dosiahnúť alebo je šťastie len mýtus?

Dá. Aj ja mávam dni, kedy sa necítim najlepšie, ale musím povedať, že som šťastná. Mám síce celkom hektický život, ale raz za čas sa nájde čas aj na pohodu a vtedy šťastie pociťujem najviac. A návod na to, aby sa človek cítil šťastný? Predstaviť si všetko, čo má a byť za to vďačný.

 

Každá máme svoje inšpirácie, vzory, ktoré nás motivujú a inšpirujú. Koho máš ty vo svojom živote, kto pri tebe stojí a pomáha ti?

Moja mamina. Tá ma podrží v každej situácii a mám istotu, že jej názor je úprimný. Aj keď to nemala v živote najľahšie, vždy pri mne a mojich súrodencoch stála a chcela pre nás to najlepšie. A také veci si uvedomujem hlavne teraz, keď som o niečo staršia.

 

Čo si na sebe najviac vážiš a čo si vážiš na iných dievčatách/ženách?

Ja si vážim hlavne dôstojnosť, sebakontrolu a tú si chcem aj ja vždy zachovať. Ženy, ktoré tieto vlastnosti stratili, u mňa rešpekt nenájdu.

Ak by si mala teraz pred sebou skupinu 10 dievčat vo veku do 18 rokov, čo by si im povedala?

Nech robia to, čo ich baví, aby pre nich práca nebola prácou, ale hobby. A nech sú šťastné.

 

Študuješ na vysokej škole? Čomu by si sa raz chcela profesionálne venovať?

Momentálne som prerušila štúdium kvôli novému projektu, ktorý som pred pár dňami predstavila – môj vlastný diár. Venovala som mu takmer všetok voľný čas počas tohto roka a bohužiaľ na štúdium už čas nezostal. Bola to moja priorita a ťažké rozhodnutie, pri ktorom ma opäť podržala mamina.

Niekoľko mesiacov plánovania, stretnutí, času stráveného za počítačom a grafickým tabletom, úprav, prebdených nocí. Presne to všetko som investovala do mojej vysnenej veci, ktorú vám práve predstavujem💓Môj vlastný diár🤗Nájdete v ňom motiváciu, priestor na písanie snov, cieľov, spomienok, zážitkov, nečakané prekvapenia, ale aj pár mojich skúseností a rád zo života. Bude vás sprevádzať životom, na cestách, zažijete s ním veľa zážitkov a bude neustále pri vás. Nezabudnite ich s ním zdieľať, pretože každý rok má vlastný príbeh. Vy sa už rozhodnete aký. V predpredaji už od pondelka na mojej stránke www.lucypug.sk ,neskôr aj v ostatných kníhkupectvách🙈Teším sa na ohlasy🙏🏼❤️ PS: celé kalendárium, mená, sviatky sú aj v Češtine 😉

A post shared by LUCY•PUG (@lucypug) on

Študovala som marketing a určite sa k tomu chcem ešte vrátiť. Mojím snom je mať vlastnú značku s oblečením, venovať sa projektu, ktorý (dúfam), prezradím už budúci rok a zrealizuje sa mi, no viem si predstaviť aj prácu v odbore grafický dizajn, ktorý som študovala na strednej. Popravde, nechcem si život nejak veľmi plánovať, keďže viem, že je nevyspytateľný a človek nikdy nevie, kam ho zavedie. =)

 

Vrámci nášho heštegu #slovenkadna sa snažíme vštepiť do dievčat a žien, že každá z nich je krásna a jedinečná, pretože v dnešnej dobe je ťažké byť neustále spokojná a vyrovnaná. Ako to vnímaš ty? Stále pracuješ na svojom sebavedomí?

Nájsť sebavedomie je (hlavne pre ženu) veľmi ťažké a aj ja mám s tým občas problém. Vtedy sa snažím myslieť na to, čo vnímam na sebe pekné a to nehovorím len o fyzickej stránke. Ako povedala Sophia Loren: „Krása je to, ako sa cítiš a to sa odráža v tvojich očiach. Nie je to nič fyzické“.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.