Lenka Králová je obľúbená YouTuberka a influencerka, ktorú na Instagrame sleduje viac ako 88-tisíc ľudí. Vo svojich videách bola vždy úprimná a sama sebou, pričom nechýbal ani humor. Práve preto si ju fanúšikovia tak obľúbili.

V septembri minulého roku sa vydala za svojho snúbenca Janka Krála, ktorý je úspešným kulturistom a trénerom. V tom čase už pod srdcom nosila ich dcérku Elenku, ktorá sa na svet vypýtala 15. decembra.

Keď jej to čas popri Elenke dovoľuje, stále je aktívna na svojom YouTube kanáli a na Instagrame. S manželom dokonca vydala prvú epizódu spoločného podcastu Manželské kecy.  Ako to všetko stíha a ako si užíva materstvo? Aj na to sme sa Lenky opýtali v rozhovore.

Ako sa máš v týchto dňoch?

Mám sa super. Ďakujem. Pokiaľ nie som chorá, alebo ma niečo nebolí, tak nemám dôvod sa mať zle. Prežívam najkrajšie roky života ♥.  ️

Ako vyzerá tvoj bežný deň?

Momentálne je každý deň úplne iný a všetko sa prispôsobuje našej 4-mesačnej dcére. Ešte nemáme fixný režim, iba večer je rovnaký. O siedmej okúpať, najesť a spať. Do toho sa snažíme s manželom tráviť veľa času v prírode, s rodinou, obaja pracujeme, takže by som kľudne prijala, aby mal deň 30 hodín 🙂

V čom ťa podľa teba materstvo najviac zmenilo?

No už mi písali, že ma zmenilo, že hovorím vo videách kľudnejšie. Ale to len preto, aby som nezobudila Elenku. Ja sa necítim zmenená, len menej spím a celé dni spievam. Život sa zmenil, ja ani veľmi nie.

Ako stíhaš popri dcérke a práci na IG byť stále tak pekne upravená? Nepíšu ti iné mamičky správy, že ony si nestihnú ani len umyť vlasy?

Pre mňa je spokojná žena – mama, základom spokojnej rodiny. Ak nie je ona šťastná, nie sú ani deti, ani manžel. Takže ja sa radšej povenujem sebe a svojmu psychickému zdraviu, akoby som potom mala byť smutná. Je to o prioritách. Počas prvého denného Elenkinho spánku sa zvyčajne naraňajkujem, nalíčim, urobím menší poriadok, a keď o 8 vstane, začína náš spoločný deň.

Ako si užívaš materstvo? Čo sa ti na ňom páči najviac a naopak, čo možno najmenej?

Každý jeden moment sa snažím zapamätať. Každý jeden Elenkin úsmev, pokrok, všetko, lebo to beží nesmierne rýchlo. Na materstve sa mi páči hlavne ten náš malý človiečik, do ktorého je zaľúbená celá rodina. Ani neviem, čo mi na materstve vadí. Aktuálne nič. Na všetko sme si zvykli a užívame si každý deň. Veľmi som za to vďačná!

Mala si už počas materstva aj ťažšie chvíle, kedy si si povedala, že to nezvládaš a potrebuješ pomoc? Čo si vtedy urobila?

Samozrejme. Materstvo je jednou z najzodpovednejších a najnáročnejších „povolaní“, za ktoré vás málokto pochváli a ocení vašu snahu. Výchova dieťaťa bez ťažších chvíľ je podľa mňa nereálna, to jednoducho patrí k tomu.

Mám manžela, rodinu, niekedy nám mamkám stačí len povzbudenie, ocenenie, poďakovanie ako sa staráme a hodinový oddych, keď sa s dieťaťom hrá niekto iný ako vy. Takže ak mám ťažšiu chvíľu, odovzdávam dieťa na pár minút niekomu z rodiny.

Aký je Janko otec? Pomáha ti s Elenkou a s domácnosťou?

Janko je super otec! Je veľmi starostlivý, odkedy sa Elenka narodila, tak prevzal chod domácnosti na seba, a aj napriek jeho pracovnému vyťaženiu sa stíha venovať aj nám. Nechcem ho veľmi chváliť, lebo si to potom prečíta a spohodlnie. 😂❤

Dostávaš na IG nevyžiadané “rady” a odporúčania iných mamičiek? Ako na ne reaguješ?

Ja tieto rady beriem ako milú interakciu medzi mnou a inými ženami. Skôr ako zdieľanie ich skúseností so mnou a ostatnými odberateľmi, čiže to vnímam pozitívne. Horšie je, keď si v komentároch skočia 2, 3 do vlasov a vzťahovačne sa tam naťahujú, ktorá výchovná metóda je lepšia.

Ja sa do toho nezapájam, zbytočné plytvanie energie. V takom „boji“ aj tak nie je víťaz, každé dieťa je iné, mama iná, prostredie kde žije, vek, povaha…. Neexistuje univerzálny kľúč a jedna správna rada. Všetky mamky robíme čo vieme, a najlepšie ako vieme.

Dostávaš veľa ponúk na spolupráce súvisiace s detským sortimentom? Akú spoluprácu by si nikdy neprijala?

Dostávam všeobecne denne veľa ponúk na spolupráce, za čo som veľmi rada a vďačná. Mám pocit, že si stále verejnosť myslí, že nám „influencerom“ príde jeden mail týždenne s nejakou ponukou, tak berieme „všetko“. To nie je pravda. Ja beriem minimum spoluprác z toho množstva čo príde. A idem len do takej spolupráce, ktorá mi je prirodzená. Kde by som si sama vybrala danú značku, službu, kde mi je sympatická myšlienka, produkt.

Mnohokrát niečo používam a potom ma daná firma osloví, lebo vidia, že som s ich produktami spokojná. Neprijala by som spoluprácu, ktorú by som si nevedela sama pred sebou obhájiť, ktorej by som neverila, a kde by som sa cítila, že som oklamala mojich sledovateľov. Keď je to pre mňa niečo nové, musím to prv vyskúšať, a až potom dám firme feedback, či do spolupráce idem. Naučila som sa vďaka týmto skúsenostiam povedať nie v ktoromkoľvek smere.

Čo máš na svojej práci najradšej? Máš radšej Instagram alebo ťa viac baví točenie videí na YouTube?

Všetko ma baví, no každé si vyžaduje iný čas. Instagram je preto aktuálne pre mňa príjemnejší, lebo teraz po nociach namiesto strihania videí – kojím. 😁

Máš nejaké plány na najbližšie obdobie v osobnom alebo pracovnom živote, ktoré by si nám mohla prezradiť?

Začali sme s Jankom (manželom) nahrávať podcast, náš spoločný projekt s názvom Manželské kecy. Dúfam, že to nebude občasník, pretože už pri prvej časti sme sa veľa nasmiali a dostali sme skvelé reakcie od ľudí.

Čo by si chcela na záver odkázať našim čitateľkám?

Všetkých čitateľov pozdravujem, teším sa, že ich rozhovor zaujal natoľko, že sa dostali na tieto riadky. Budem rada, ak ma prídu pozrieť aj na môj Instagram @l3nik alebo YouTube a spoznáme sa viac 😉 Veľa zdravia želám a krásny deň!

Ďakujeme Lenke, že si popri toľkých povinnostiach našla čas aj na naše otázky a tešíme sa z jej úprimných odpovedí.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.