Na youtube ju sleduje vyše 140 tisíc ľudí, jej špefický výzor a prejav sa nedajú prehliadnúť a patrí medzi ľudí, ktorí chcú byť jednoducho šťastní a sami sebou. Keďže vrámci #Slovenkadna sme už vyspovedali ženy rôznych názorov a povolaní, rozhodla som sa osloviť Lady Ziku, ktorá veľmi milo odpísala a tak sa mohla začať cesta za hľadaním jednorožcov, vysvetľovaním vlastnej jedinečnosti a tým, že Lady Zika je tak šialená, až je pokojná a v neposlednom rade aj pokorná!

Ako tak sledujem tvoj obsah na youtube, väčšinou tvoríš vtipné videá z každodenného života. Je teda pre teba humor istým spôsobom tvojho vyjadrenia sa, si celkovo optimistický a šťastný človek alebo je to len útočisko pred realitou?

Pravda je taká, že aj ja som len človek a samozrejme prežívam aj svoje zlé a negatívne dní ako každý z nás. Napriek tomu sa však snažím šíriť v mojich videách pozitivitu, keďže si myslím, že negativity je všade okolo nás už dosť. Keď môžem svojimi videami zlepšovať ľuďom ich dni alebo im určitým spôsobom pomôcť a nakopnúť ich, je to pre mňa neopísateľný pocit.

friends, new year a tak… 📸 @prokop.ph

A post shared by Zika (@ladyzika.jpg) on

Čo ťa štve na dnešnom svete? Je niečo, čomu by si chcela pomôcť a tak využiť svoju slávu pre dobrú vec?

Je tu veľa vecí, ktoré by sa dali zmeniť a napraviť. Myslím si, že dôležité je začať vždy od seba. Ak by som ja mohla nejako pomôcť, tak pravdepodobne tým, že by som mojim divákom hovorila o kladných morálnych hodnotách, na ktorých naozaj záleží. O tom, aby verili v svoje sny, alebo aby sa nehanbili pred inými ľuďmi. Aj o týchto myšlienkach som natočila videá a je dôležité, aby sa o takýchto témach rozprávalo.

Čo podľa teba chýba dnešným dievčatám, ženám?

Niektorým úsmev. S úsmevom je každá zo žien krajšia. Stačí tak málo a hneď môžete svietiť. Obveselíte tým nielen ľudí naokolo ale aj seba. (odskúšané…) Niektoré dievčatá a ženy sa možno boja spontánnosti. Urobiť raz za čas niečo bláznivé a nečakané. Rozdávať lásku…všade okolo seba – je to dôležité.

 Čo považuješ ty za úspech a aké sú tvoje plány do budúcna?

Mojím úspechom je pravdepodobne to, že mi ľudia dali šancu. Veľmi si to vážim. Keď viem, že si vybrali práve mňa a venovali mi kúsok z ich času, aby si pozreli nejaké video je to neskutočné. Niekedy ma myšlienka na to, že mi dalo šancu toľko ľudí zahreje pri srdiečku a potom si len tak tancujem alebo spievam. Čo sa týka plánov do budúcna, tak by som sa chcela určite zlepšovať. O progres som sa snažila vždy – či už ten technický alebo nápadový. Na tento rok mám zopár nových projektov, ktoré by som chcela stihnúť, tak držte palce, nech to dám!

Kto je tvoj obľúbený fiktívny hrdina?

Fúha. Jednorožec…to je snáď jasné. Je originálny, pretože je to koník s rohom a ja toto zviera prirovnávam k nezvyčajným ľuďom, ktorými sa rada obklopujem.

Povedz nám, ako si predstavuješ svoj ideálny deň.

Dlhšie spať – ale nie príliš dlho, aby som zas neprespala celý deň. Počas dňa niečo kreatívne urobiť – napísať básničku, natočiť video, niečo nakresliť. Pozrieť si film, ísť do kina alebo byť vonku s kamarátmi. Naučiť sa niečo nové, čítať knihu. Byť do noci hore a vymýšľať nové nápady.

A post shared by Zika (@ladyzika.jpg) on

 V rámci nášho heštegu #Slovenkadna podporujeme mladé dievčatá a ženy, aby si viac verili, aby pochopili, že sú výnimočné a krásne. Ako sa vidíš ty, čo sa týka krásy? Máš s tým problém, alebo sa cítiš dostatočne sebavedome?

Ja si myslím, že každá osoba je niečím krásna. Áno, možno naivná myšlienka, poviete si. Ale podľa mňa sa dá na každom nájsť niečo pekné. Oči, nos, malíček na nohe, srdiečko. Ja si myslím, že som pekné dievča. Keď som bola mladšia trápila som sa pre svoju váhu, pretože bola menšia ako mali iné dievčatá. Zopár z nich sa mi kvôli tomu aj smialo a mne to nebolo príjemné. Dnes to beriem úplne inak. Či si veľká, malá alebo stredná, si krásna taká, aká si…nemeň sa, pretože takú ako si ty, už nikdy nikto nestretne. Si ako jedna z tisícov vločiek a môžeš byť rada, že je to tak.

Ak by si mala spomenúť jednu vlastnosť, ktorá ťa vystihuje, aká by to bola?

Spontánnosť

Aká je tvoja predstava absolútneho šťastia?

Každý si ho určí sám a ja by som bola absolútne šťastná, keby som našla takú osobu – kamaráta, priateľa, ktorý by ma úplne chápala a pomohol mi vždy, keď to bude možné. Ktorý by ma podporil vždy, keď to budem potrebovať a aj ja jeho. Ktorý by ma mal rád aj napriek všetkým mojim nedostatkom a nezradil by ma. Nezutekal by, keby videl nejaké krajšie dievča. Ľúbil by ma hlavne pre to, aká som a až v druhom rade pre to, ako vyzerám.

Opäť jedna epic od umelca @peta_vanek 😎

A post shared by Zika (@ladyzika.jpg) on

 Aké je tvoje životné motto, alebo filozofia podľa ktorej žiješ?

Životné motto ešte nemám vybraté, keďže len spoznávam rôzne úžasné myšlienky, ale jeden veľmi pravdivý výrok je podľa mňa tento: Nikdy neľutuj čo si urobil, ale ľutuj to, čo si neurobil a mohol si!

Čo pre teba znamená šťastný a pohodový život? Myslíš, že sa to dá dosiahnúť alebo je šťastie len mýtus?

Samozrejme, že sa dá dosiahnuť šťastie. Záleží to od jednotlivca a je to veľmi individuálne. Niekoho vedia spraviť šťastným pekné auto, dom, krásna záhrada s bazénom. Iného šťastná a úplná rodina. Niekto je rád, že žije a je zdravý. Pre mňa šťastie znamená, že môžem robiť to, čo ma baví a keď to robí šťastným aj iných ľudí, je to nekonečný kolobeh radosti.

Šťastie nie je mýtus. Je potrebné len chcieť a vedieť sa tešiť z maličkostí, v ktorých často objavíte viac radosti, ako vo veľkých veciach.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.